Нарахування ЄСВ на компенсацію розмов корпоративним телефоном

869

Запитання

Чи потрібно нараховувати ЄСВ на компенсацію розмов по телефону?

Відповідь

база нарахування єсв

Оновлена форма Податкового розрахунку: як заповнювати і коли звітувати

Державна податкова служба опублікувала пояснення, чи потрібно нараховувати єдиний внесок на компенсовану роботодавцем вартість невиробничих розмов працівників з мобільних телефонів, які належать підприємству.

ДПС зазначає, що базою нарахування ЄСВ є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати застрахованій особі (працівнику). Також внесок нараховується на суми, виплачені за роботи або послуги згідно цивільно-правовим договорам.

Окремо Кабінет міністрів своєю постановою визначає перелік виплат, які здійснюються за рахунок коштів роботодавців і на які не нараховується ЄСВ. Однак в цей перелік не включено компенсації за вартість невиробничих розмов з мобільних телефонів, що знаходяться на балансі роботодавця.

Отже сума компенсації працівникам за розмови телефоном також є базою для нарахування ЄСВ.

Експерт порталу Бухгалтерія для бюджету та ОМС нагадує, що за базу ЄСВ береться не тільки зарплата, але й доходи за цивільно-правовими договорами (ЦПД) тих працівників, для яких це основне місце роботи.

З 1 жовтня 2022 р застосовуємо мінімальну базу нарахування ЄСВ 6700 грн у наступних ситуаціях:

  • зарплата + лікарняні;
  • зарплата + відпускні;
  • зарплата + оплата за ЦПД;
  • зарплата (основна робота) + зарплата (внутрішнє сумісництво);
  • зарплата на повну ставку;
  • зарплата на неповну ставку.

За матеріалами ДПС

Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
25779

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10899