Нарахування ЄСВ на компенсацію розмов корпоративним телефоном

408

Запитання

Чи потрібно нараховувати ЄСВ на компенсацію розмов по телефону?

Відповідь

база нарахування єсв

Оновлена форма Податкового розрахунку: як заповнювати і коли звітувати

Державна податкова служба опублікувала пояснення, чи потрібно нараховувати єдиний внесок на компенсовану роботодавцем вартість невиробничих розмов працівників з мобільних телефонів, які належать підприємству.

ДПС зазначає, що базою нарахування ЄСВ є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати застрахованій особі (працівнику). Також внесок нараховується на суми, виплачені за роботи або послуги згідно цивільно-правовим договорам.

Окремо Кабінет міністрів своєю постановою визначає перелік виплат, які здійснюються за рахунок коштів роботодавців і на які не нараховується ЄСВ. Однак в цей перелік не включено компенсації за вартість невиробничих розмов з мобільних телефонів, що знаходяться на балансі роботодавця.

Отже сума компенсації працівникам за розмови телефоном також є базою для нарахування ЄСВ.

Експерт порталу Бухгалтерія для бюджету та ОМС нагадує, що за базу ЄСВ береться не тільки зарплата, але й доходи за цивільно-правовими договорами (ЦПД) тих працівників, для яких це основне місце роботи.

З 1 жовтня 2022 р застосовуємо мінімальну базу нарахування ЄСВ 6700 грн у наступних ситуаціях:

  • зарплата + лікарняні;
  • зарплата + відпускні;
  • зарплата + оплата за ЦПД;
  • зарплата (основна робота) + зарплата (внутрішнє сумісництво);
  • зарплата на повну ставку;
  • зарплата на неповну ставку.

За матеріалами ДПС

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54809

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2548

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81782

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2024

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Врахуємо всі нюанси обчислення соцвнеску разом.
70845

Класифікатор професій для звіту ЄСВ – Додатку Д5 Податкового розрахунку

На допомогу бухгалтеру поради, як користуватися класифікатором професій при заповненні Додатка Д5 Податкового розрахунку. Дивись приклад оформлення штатного розпису, що містить графи, які корисні для заповнення цього додатку.
17013