Оподаткування ПДФО коштів на лікування

678

Запитання

Чи потрібно сплачувати ПДФО з отриманої допомоги на лікування?

Відповідь

допомога на лікування

Калькулятор стажу

Податковий кодекс (п.п. 165.1.19 пункту 165.1 статті 165) виключає із загального оподатковуваного доходу платника допомогу на лікування та медичне обслуговування. Під допомогою ДПС розуміє вартість майна або послуг, що надаються:

  • платнику податку,
  • члену сім’ї першого ступеня споріднення,
  • дитині, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку.

Витрати, пов’язані із наданням допомоги на лікування, потрібно документально підтверджувати. Передбачено допомогу для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю.

Допомога на лікування надається за рахунок коштів благодійників або роботодавця, в тому числі в частині витрат на обов’язковий профілактичний огляд працівника.

В суму допомоги не включаються витрати, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.

Також оподаткуванню ПДФО не підлягають кошти, сплачені лікарням для надання медичної допомоги працівнику або членам його родини.

За матеріалами ДПС

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264589

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
72390

Розрахунок грошової допомоги при виході у відпустку

Які виплати, надбавки та доплати включати у розрахунок матеріальної допомоги на оздоровлення. Розрахунок грошової допомоги держслужбовцям та іншим бюджетникам при виході у відпустку – тема даної консультації.
23590