Як застосувати ПСП для студентів, які працюють?

692

Запитання

Як застосувати ПСП для студентів, які працюють?

Відповідь

податкові пільги для студентів

Норми тривалості робочого часу на 2023 рік

Державна податкова служба України пояснює, які документи має надати студент роботодавцю для застосування підвищеної податкової соціальної пільги.

Згідно з нормами Податкового кодексу України студенти мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного у вигляді заробітної плати. В цьому випадку роботодавець повинен застосувати підвищений розмір ПСП — 150% від базової суми податкової соціальної пільги.

Щоправда ПСП для працюючих студентів застосовується лише за умови, якщо протягом місяця вони не отримують одночасно і зарплату, і стипендію з бюджету.

Щоб знизити ПДФО з зарплати студента і застосувати підвищену ПСП, студент повинен надати роботодавцю довідку з навчального закладу про те, що він там навчається, але не отримує стипендію з бюджету.

Нагадаємо розміри ПСП у 2023 році:

  • 1 342 грн — для будь-якого працівника, що не має права на ПСП у підвищеному розмірі;
  • 2 013 грн — за наявності права на ПСП у розмірі 150%;
  • 2 684 грн — за наявності права на подвійний розмір ПСП.

За матеріалами ДПС

 

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54676

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2532

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81695