Для яких земель не визначається мінімальне податкове зобов'язання

816

Запитання

Для яких земель не визначається мінімальне податкове зобов'язання?

Відповідь

мінімальне податкове зобов'язання

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Державна податкова служба назвала виключення, по яким не потрібно визначати та сплачувати мінімальне податкове зобов'язання. Перший рік для визначення мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) – 2022 рік.

До виключень належать:

  • земельні ділянки, що використовуються дачними та садівничими кооперативами, а також набуті у власність/користування членами цих кооперативів;
  • землі запасу;
  • невитребувані земельні частки (паї), розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування;
  • земельні ділянки зон відчуження та безумовного відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам на праві власності/ або на праві користування станом на 1 січня 2022 року знаходились у межах населенних пунктів.

Ця норма не стосується земельних ділянок, переданих в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування.

Тимчасово, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки, не нараховується та не сплачується загальне мінімальне зобовязання за такі земельні ділянки:

  • що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойвоі дії;
  • що знаходяться на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації;
  • земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечниими предметами;
  • земельні ділянки, на яких наявні фортифікаційні споруди.

Державна податкова служба наголошує, що перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, визначається Кабінетом міністрів. Зараз перелік формує Мінреінтеграції, в лютому було оприлюднена вже третя редакція переліку.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74399

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45822

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10738

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56128

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
259915