Для яких земель не визначається мінімальне податкове зобов'язання

1317

Запитання

Для яких земель не визначається мінімальне податкове зобов'язання?

Відповідь

мінімальне податкове зобов'язання

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Державна податкова служба назвала виключення, по яким не потрібно визначати та сплачувати мінімальне податкове зобов'язання. Перший рік для визначення мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) – 2022 рік.

До виключень належать:

  • земельні ділянки, що використовуються дачними та садівничими кооперативами, а також набуті у власність/користування членами цих кооперативів;
  • землі запасу;
  • невитребувані земельні частки (паї), розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування;
  • земельні ділянки зон відчуження та безумовного відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам на праві власності/ або на праві користування станом на 1 січня 2022 року знаходились у межах населенних пунктів.

Ця норма не стосується земельних ділянок, переданих в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування.

Тимчасово, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки, не нараховується та не сплачується загальне мінімальне зобовязання за такі земельні ділянки:

  • що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойвоі дії;
  • що знаходяться на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації;
  • земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечниими предметами;
  • земельні ділянки, на яких наявні фортифікаційні споруди.

Державна податкова служба наголошує, що перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, визначається Кабінетом міністрів. Зараз перелік формує Мінреінтеграції, в лютому було оприлюднена вже третя редакція переліку.

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34259

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
12923

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6686

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111320

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22374