Для яких земель не визначається мінімальне податкове зобов'язання

1097

Запитання

Для яких земель не визначається мінімальне податкове зобов'язання?

Відповідь

мінімальне податкове зобов'язання

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Державна податкова служба назвала виключення, по яким не потрібно визначати та сплачувати мінімальне податкове зобов'язання. Перший рік для визначення мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) – 2022 рік.

До виключень належать:

  • земельні ділянки, що використовуються дачними та садівничими кооперативами, а також набуті у власність/користування членами цих кооперативів;
  • землі запасу;
  • невитребувані земельні частки (паї), розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування;
  • земельні ділянки зон відчуження та безумовного відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам на праві власності/ або на праві користування станом на 1 січня 2022 року знаходились у межах населенних пунктів.

Ця норма не стосується земельних ділянок, переданих в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування.

Тимчасово, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки, не нараховується та не сплачується загальне мінімальне зобовязання за такі земельні ділянки:

  • що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойвоі дії;
  • що знаходяться на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації;
  • земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечниими предметами;
  • земельні ділянки, на яких наявні фортифікаційні споруди.

Державна податкова служба наголошує, що перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, визначається Кабінетом міністрів. Зараз перелік формує Мінреінтеграції, в лютому було оприлюднена вже третя редакція переліку.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
20574

ПДВ для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, які стались у 2024 році, ставки ПДВ 2024/2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024/2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді.
3506

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2024 та 2025 роках
62638

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
328611