Чому не всі пенсіонери звільняються від сплати земельного податку

15074

Запитання

Чому не всі пенсіонери мають звільняються від сплати земельного податку?

Відповідь

пільги податок на землю

Калькулятор стажу

Державна податкова інспекція називає винятки з загального правила про сплату земельного податку фізичними особами.

За статтею 281 Податкового кодексу від сплати земельного податку звільняються:

  • особи з інвалідністю першої і другої групи;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» із змінами та доповненнями;
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1058) визначає пенсіонера як особу, яка отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім’ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи.

У солідарній системі призначаються наступні пенсійні виплати:

  • пенсія за віком;
  • пенсія по інвалідності;
  • пенсія у зв’язку з втратою годувальника.

Проте в законі окремо оговорено, що право на пенсію за віком набувається громадянином після досягнення віку 60 років та наявності потрібно страхового стажу. Через це ДПС вважає, що пенсіонери, яким не виповнилося 60 років, але була призначена пенсія за віком на пільгових умовах, не мають право на пільгу щодо сплати земельного податку. Пільга на них на розповсюджується попри те, що в пенсійному посвідченні зазначено «пенсіонер за віком». Право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать пенсіонеру-пільговику, на правах приватної власності (за винятком земельних паїв), буде набуте ним після досягнення 60 років.

Пенсіонерам, які мають право на пільгу, потрібно подати до ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документ, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення).

За матеріалами ДПС України

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34259

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
12921

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6686

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111320

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22374