Чому не всі пенсіонери звільняються від сплати земельного податку

11302

Запитання

Чому не всі пенсіонери мають звільняються від сплати земельного податку?

Відповідь

пільги податок на землю

Калькулятор стажу

Державна податкова інспекція називає винятки з загального правила про сплату земельного податку фізичними особами.

За статтею 281 Податкового кодексу від сплати земельного податку звільняються:

  • особи з інвалідністю першої і другої групи;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» із змінами та доповненнями;
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1058) визначає пенсіонера як особу, яка отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім’ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи.

У солідарній системі призначаються наступні пенсійні виплати:

  • пенсія за віком;
  • пенсія по інвалідності;
  • пенсія у зв’язку з втратою годувальника.

Проте в законі окремо оговорено, що право на пенсію за віком набувається громадянином після досягнення віку 60 років та наявності потрібно страхового стажу. Через це ДПС вважає, що пенсіонери, яким не виповнилося 60 років, але була призначена пенсія за віком на пільгових умовах, не мають право на пільгу щодо сплати земельного податку. Пільга на них на розповсюджується попри те, що в пенсійному посвідченні зазначено «пенсіонер за віком». Право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать пенсіонеру-пільговику, на правах приватної власності (за винятком земельних паїв), буде набуте ним після досягнення 60 років.

Пенсіонерам, які мають право на пільгу, потрібно подати до ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документ, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення).

За матеріалами ДПС України

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24498

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43656

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Мінекономіки опублікувало Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2024 році. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
12446

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
507