Новий перелік територій, на яких ведуться бойові дії – завантажуй оновлений файл

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Мінреінтеграції опублікувало Наказ від 20 лютого 2023 року № 56, яким внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

перелік територій ведуться бойові дії файл

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Перелік територій був вперше затверджений у грудні 2022 року та вже втретє оновлюється.

Зміни внесено за погодженням із Міністерством оборони на підставі пропозицій обласних, Київської міської військових адміністрацій.

До оновленого переліку увійшли населені пункти в Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській, Запорізькій і Луганській областях.

Нагадаємо, що на основі переліку внутрішньо переміщеним особам здійснюються виплати. Право на виплати мають переселенці, які виїхали з територій: 

  • можливих бойових дій, 
  • активних бойових дій,
  • тимчасово окуповані російською федерацією, на яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації рф.

Також на основі переліку мають застосовуватися податкові пільги. Щоправда, ДПС України відзначає, що перелік не є підставою для застосування пільг – за законом, документ має затверджуватися Кабміном, проте Уряд передав ці повноваження до Мінреінтеграції.

На думку ДПС, затверджений міністерством перелік не може застосовуватися для цілей оподаткування і не дає права не нараховувати та не сплачувати низку податків.

Мова йде про несплату за об'єкти оподаткування таких податків та зборів:

  • плати за землю,
  • екологічного податку,
  • податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
🔢Утримуємо аліменти з працівника

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10214

Екологічний податок 2025: ставки і строки

Екологічний податок 2025 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування — все це у даному огляді
41090

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
388241

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
41654

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19986

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді