ДПС наголошує: в Перехідних положеннях Податкового кодексу міститься вимога, що перелік окупованих територій та територій, на яких ведуться бойові дії, визначає Кабінет міністрів. Проте Уряд 6 грудня 2022 року передав право формувати перелік до Мінреінтеграції.
Тому, на думку ДПС, затверджений міністерством перелік не може застосовуватися для цілей оподаткування і не дає права не нараховувати та не сплачувати низку податків.
Мова йде про несплату за об'єкти оподаткування таких податків та зборів:
- плати за землю,
- екологічного податку,
- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
На запит ДПС Міністерство фінансів відповіло, що Постановою Кабміну № 1364 визначається механізм формування переліку територій, а не затверджується конкретний перелік таких територій.
Нагадаємо, що території активних бойових дій визначаються за такими критеріями:
- через них проходить лінія бойового зіткнення або які межують з тимчасово окупованими територіями;
- на територіях наразі неможливо у повному обсязі виконувати функції держави, зокрема в частині доступу до публічних електронних реєстрів, та існує значна загроза життю і здоров’ю населення.
Територіями можливих бойових дій вважаються території:
- які межують з територіями активних бойових дій або тимчасово окупованими територіями чи прилеглі до державного кордону з державою-агресором;
- та на яких можливо забезпечувати функції держави, до яких може повертатися населення, втім періодично піддаються ворожим обстрілам.
Для територій можливих бойових дій не передбачено обмежень щодо доступу до публічних електронних реєстрів і проведення аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації.
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ