Перелік окупованих територій не дає право не сплачувати податки – ДПС

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Державна податкова служба опублікувала свою позицію щодо затвердженого переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації.

перелік окупованих територій не дає право не сплачувати податки – ДПС

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

ДПС наголошує: в Перехідних положеннях Податкового кодексу міститься вимога, що перелік окупованих територій та територій, на яких ведуться бойові дії, визначає Кабінет міністрів. Проте Уряд 6 грудня 2022 року передав право формувати перелік до Мінреінтеграції.

Тому, на думку ДПС, затверджений міністерством перелік не може застосовуватися для цілей оподаткування і не дає права не нараховувати та не сплачувати низку податків.

Мова йде про несплату за об'єкти оподаткування таких податків та зборів:

На запит ДПС Міністерство фінансів відповіло, що Постановою Кабміну № 1364 визначається механізм формування переліку територій, а не затверджується конкретний перелік таких територій.

Нагадаємо, що території активних бойових дій визначаються за такими критеріями:

  • через них проходить лінія бойового зіткнення або які межують з тимчасово окупованими територіями;
  • на територіях наразі неможливо у повному обсязі виконувати функції держави, зокрема в частині доступу до публічних електронних реєстрів, та існує значна загроза життю і здоров’ю населення.

Територіями можливих бойових дій вважаються території:

  • які межують з територіями активних бойових дій або тимчасово окупованими територіями чи прилеглі до державного кордону з державою-агресором;
  • та на яких можливо забезпечувати функції держави, до яких може повертатися населення, втім періодично піддаються ворожим обстрілам.

Для територій можливих бойових дій не передбачено обмежень щодо доступу до публічних електронних реєстрів і проведення аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації.

За інформацією ДПС України

✅Скорочення працівників: 8 кроків та 4 документи

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Пояснення для розблокування податкової накладної: як подати

Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.
1025

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10341

Екологічний податок 2025: ставки і строки

Екологічний податок 2025 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування — все це у даному огляді
41862

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
390808

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді