Перелік окупованих територій не дає право не сплачувати податки – ДПС

Державна податкова служба опублікувала свою позицію щодо затвердженого переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації.

перелік окупованих територій не дає право не сплачувати податки – ДПС

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

ДПС наголошує: в Перехідних положеннях Податкового кодексу міститься вимога, що перелік окупованих територій та територій, на яких ведуться бойові дії, визначає Кабінет міністрів. Проте Уряд 6 грудня 2022 року передав право формувати перелік до Мінреінтеграції.

Тому, на думку ДПС, затверджений міністерством перелік не може застосовуватися для цілей оподаткування і не дає права не нараховувати та не сплачувати низку податків.

Мова йде про несплату за об'єкти оподаткування таких податків та зборів:

На запит ДПС Міністерство фінансів відповіло, що Постановою Кабміну № 1364 визначається механізм формування переліку територій, а не затверджується конкретний перелік таких територій.

Нагадаємо, що території активних бойових дій визначаються за такими критеріями:

  • через них проходить лінія бойового зіткнення або які межують з тимчасово окупованими територіями;
  • на територіях наразі неможливо у повному обсязі виконувати функції держави, зокрема в частині доступу до публічних електронних реєстрів, та існує значна загроза життю і здоров’ю населення.

Територіями можливих бойових дій вважаються території:

  • які межують з територіями активних бойових дій або тимчасово окупованими територіями чи прилеглі до державного кордону з державою-агресором;
  • та на яких можливо забезпечувати функції держави, до яких може повертатися населення, втім періодично піддаються ворожим обстрілам.

Для територій можливих бойових дій не передбачено обмежень щодо доступу до публічних електронних реєстрів і проведення аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації.

За інформацією ДПС України

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34560

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
13210

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6753

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111535

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22457

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді