Які штрафи встановлено за помилки у податковій декларації

Державна податкова служба розміри штрафів за помилки, які допущені в декларації але які не призвели до зниження податкових зобов’язань.

штрафи за помилки у податковій декларації

Калькулятор штрафів

Податкова декларація, розрахунок, звіт мають подаватися платниками податків (у тому числі відокремленими підрозділами) у законні строки. На підставі декларації здійснюється нарахування та/або сплата грошового зобов’язання, у тому числі податкового зобов’язання. Також в декларації відображаються обсяги операції, доходів, щодо яких передбачено звільнення платника від сплати податку і збору.

Податковий кодекс ПКУ визначає, що за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства застосовуються такі види відповідальності:

  • фінансова;
  • адміністративна;
  • кримінальна.

ПКУ не передбачає фінансової відповідальності при виявленні помилок в податковій звітності, які не призвели до заниження податкових зобов’язань. Проте Кодекс про адміністративні правопорушення встановлює штрафи за порушення ведення податкового обліку.

За перше порушення накладається штраф у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне порушення протягом року карається штрафом у розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів.

Отже, якщо під час перевірки (документальної або камеральної) юридичної особи контролюючим органом виявлені помилки у податковій звітності, які не призвели до заниження податкового зобов’язання, але є наданням недостовірної інформації чи перекрученням показників податкового обліку, то до такого платника може бути застосована адміністративна відповідальність згідно зі статтею 163 прим.1 КупАП.

Нагадаємо, з 1 липня 2023 року заплановане скасування податкових пільг та поновлення перевірок:

  • скасується можливість для ФОПів та юридичних осіб бути платниками єдиного податку III групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу;
  • скасується можливість для ФОПів-платників єдиного податку I та IІ груп не сплачувати єдиний податок;
  • поновиться проведення документальних перевірок;
  • поновиться норма про перебіг окремих строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
  • скасується норма про незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства тощо.

Раніше Кабмін вже дозволяв проводити перевірки в окремих випадках на підставі рішень центральних органів виконавчої влади.

За інформацією ДПС України

 

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
2056

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
53126

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
48337

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді