Які штрафи встановлено за помилки у податковій декларації

Державна податкова служба розміри штрафів за помилки, які допущені в декларації але які не призвели до зниження податкових зобов’язань.

штрафи за помилки у податковій декларації

Калькулятор штрафів

Податкова декларація, розрахунок, звіт мають подаватися платниками податків (у тому числі відокремленими підрозділами) у законні строки. На підставі декларації здійснюється нарахування та/або сплата грошового зобов’язання, у тому числі податкового зобов’язання. Також в декларації відображаються обсяги операції, доходів, щодо яких передбачено звільнення платника від сплати податку і збору.

Податковий кодекс ПКУ визначає, що за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства застосовуються такі види відповідальності:

  • фінансова;
  • адміністративна;
  • кримінальна.

ПКУ не передбачає фінансової відповідальності при виявленні помилок в податковій звітності, які не призвели до заниження податкових зобов’язань. Проте Кодекс про адміністративні правопорушення встановлює штрафи за порушення ведення податкового обліку.

За перше порушення накладається штраф у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне порушення протягом року карається штрафом у розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів.

Отже, якщо під час перевірки (документальної або камеральної) юридичної особи контролюючим органом виявлені помилки у податковій звітності, які не призвели до заниження податкового зобов’язання, але є наданням недостовірної інформації чи перекрученням показників податкового обліку, то до такого платника може бути застосована адміністративна відповідальність згідно зі статтею 163 прим.1 КупАП.

Нагадаємо, з 1 липня 2023 року заплановане скасування податкових пільг та поновлення перевірок:

  • скасується можливість для ФОПів та юридичних осіб бути платниками єдиного податку III групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу;
  • скасується можливість для ФОПів-платників єдиного податку I та IІ груп не сплачувати єдиний податок;
  • поновиться проведення документальних перевірок;
  • поновиться норма про перебіг окремих строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
  • скасується норма про незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства тощо.

Раніше Кабмін вже дозволяв проводити перевірки в окремих випадках на підставі рішень центральних органів виконавчої влади.

За інформацією ДПС України

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121107

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117688

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6188

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33961

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111025

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді