Які штрафи встановлено за помилки у податковій декларації

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Державна податкова служба розміри штрафів за помилки, які допущені в декларації але які не призвели до зниження податкових зобов’язань.

штрафи за помилки у податковій декларації

⚡️Приклад розрахунку СКШП: скачати

Податкова декларація, розрахунок, звіт мають подаватися платниками податків (у тому числі відокремленими підрозділами) у законні строки. На підставі декларації здійснюється нарахування та/або сплата грошового зобов’язання, у тому числі податкового зобов’язання. Також в декларації відображаються обсяги операції, доходів, щодо яких передбачено звільнення платника від сплати податку і збору.

Податковий кодекс ПКУ визначає, що за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства застосовуються такі види відповідальності:

  • фінансова;
  • адміністративна;
  • кримінальна.

ПКУ не передбачає фінансової відповідальності при виявленні помилок в податковій звітності, які не призвели до заниження податкових зобов’язань. Проте Кодекс про адміністративні правопорушення встановлює штрафи за порушення ведення податкового обліку.

За перше порушення накладається штраф у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне порушення протягом року карається штрафом у розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів.

Отже, якщо під час перевірки (документальної або камеральної) юридичної особи контролюючим органом виявлені помилки у податковій звітності, які не призвели до заниження податкового зобов’язання, але є наданням недостовірної інформації чи перекрученням показників податкового обліку, то до такого платника може бути застосована адміністративна відповідальність згідно зі статтею 163 прим.1 КупАП.

Нагадаємо, з 1 липня 2023 року заплановане скасування податкових пільг та поновлення перевірок:

  • скасується можливість для ФОПів та юридичних осіб бути платниками єдиного податку III групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу;
  • скасується можливість для ФОПів-платників єдиного податку I та IІ груп не сплачувати єдиний податок;
  • поновиться проведення документальних перевірок;
  • поновиться норма про перебіг окремих строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
  • скасується норма про незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства тощо.

Раніше Кабмін вже дозволяв проводити перевірки в окремих випадках на підставі рішень центральних органів виконавчої влади.

За інформацією ДПС України

Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74829

Середньооблікова кількість штатних працівників: як розрахувати

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
108567

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді