Чи можна включити в страховий стаж догляд за особою з інвалідністю

1116

Запитання

Чи можна включити в страховий стаж догляд за особою з інвалідністю?

Відповідь

страховий стаж догляд за особою з інвалідністю

Калькулятор стажу

Пенсійний фонд пояснює, які періоди догляду і за яких умов можна включати до страхового стажу.

Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди догляду за:

  • особою з інвалідністю I групи,
  • за особою, яка досягла пенсійного віку і за медичним висновком потребує постійного стороннього догляду,
  • за дитиною з інвалідністю,
  • за тяжко хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність.

Зарахування до страхового стажу в таких випадках відбувається за певних умов. Період догляду зараховується, якщо людина, яка здійснювала догляд:

  • є працездатною (не досягла пенсійного віку та не є особою з інвалідністю);
  • не працювала в такий період;
  • отримувала в органах соціального захисту населення допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

Важливо! В період догляду страхувальником для такою особи є відповідний орган соціального захисту населення, що виплачує їй допомогу, надбавку або компенсацію.

Якщо догляд мав місце у період з липня 2000 року, то заробіток за цей період враховується у розмірі мінімальної заробітної плати. При виході на пенсію період догляду можна вилучити з підрахунку індивідуального коефіцієнту заробітку для обчислення пенсії як період з найнижчим заробітком.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47869

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
70277

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
62556

Прожитковий мінімум на 2023 рік

Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
77761