Фактична перевірка у період воєнного стану – чи дозволено складати адмінпротокол

538

Запитання

Фактична перевірка у період воєнного стану – чи дозволено складати адмінпротокол?

Відповідь

фактична податкова перевірка у період воєнного стану

Калькулятор штрафів

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків коментує порядок проведення фактичних перевірок у період воєнного часу.

За Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ на період дії воєнного стану податкові перевірки не проводяться, а розпочаті перевірки зупиняються, крім фактичних перевірок.

Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об’єктів права власності такого платника.

Фактична перевірка здійснюється щодо:

  • дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки,
  • порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій,
  • ведення касових операцій,
  • наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів,
  • дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

За результатами фактичної перевірки контролюючі органи мають право скласти протоколи за ст.ст. 155 прим.1, 161 прим.1, 163 прим. 15, 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перевірки Держпраці у 2024 році

У період дії правового режиму воєнного стану планові контрольні заходи не проводять. Стосується це і Держпраці. Але не все так просто та однозначно.
4413

Заробітна плата: перевірка розрахунків та типові помилки

Обовʼязковий контроль нарахування зарплати убереже бухгалтера від штрафів. Розкажемо, як заробітна плата у бюджетній установі та ОМС перевіряється аудиторами та які професійні «секрети» застосовують аудитори («ревізори»).
11549