Відпустка для догляду за дитиною батькові: які довідки надавати

676

Запитання

Батько дворічної дитини має намір скористатися відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Він написав відповідну заяву та додав до неї довідку про те, що мати дитини вийшла на роботу. Чи потрібні ще додаткові довідки?

Відповідь

Ні, не потрібні. Пояснимо чому.

Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надають відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ч. 1 ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки). Таку відпустку можуть використати повністю або частинами також:

  • батько дитини;
  • баба, дід;
  • інші родичі, які фактично доглядають за дитиною;
  • особа, яка усиновила чи взяла під опіку дитину;
  • один із прийомних батьків (ч. 3 ст. 18 Закону про відпустки та ч. 7 ст. 179 КЗпП).

Цим особам, крім осіб, які усиновили чи взяли дитину під опіку, відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надавайте на підставі довідки з місця роботи матері дитини. Ця довідка містить відомості про те, що мати вийшла на роботу до закінчення строку відпустки (ч. 4 ст. 20 Закону про відпустки). Право на відпустку для догляду за дитиною мати може делегувати переліченим особам.

До того ж із 01.07.2014 допомогу при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку об’єднали в один вид допомоги та встановили її фіксований розмір. Виплачують таку допомогу незалежно від виходу на роботу матері дитини (Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166-VII). Тож звертатись у органи соцзахисту для отримання будь-яких довідок не потрібно.

Отже, відпустка по догляду за дитиною батькові буде надана за умови, що останній подасть довідку з місця роботи матері.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321698

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
79823

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
45852