Щорічна основна відпустка педпрацівникам: як ділити та переносити

309

Запитання

Чи можна ділити на частини та переносити щорічну основну відпустку повної тривалості педпрацівників?

Відповідь

Право на щорічну основну відпустку тривалістю до 56 календарних днів мають працівники закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, а саме керівні, педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники.

Так визначено у Порядку, затвердженому постановою КМУ від 14.04.1997 № 346.

Щорічну основну відпустку повної тривалості слід надавати у період літніх канікул, незалежно від часу прийняття педпрацівника на роботу.

Зверніть увагу!

Графік відпусток педагогічним працівникам складають так, аби це не заважало регулярно проводити консультації для учнів, які здають іспити восени.

Переносити щорічну основну відпустку, ділити її на частини та відкликати з відпустки працівника можливо з дотриманням вимог статей 11 та 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. При цьому невикористану частину щорічної основної відпустки, за умови її поділу, потрібно надати в період літніх канікул, а в окремих випадках, передбачених колективним договором, — у інший канікулярний період.

Поділ щорічних відпусток педагогічних працівників на частини чи можливість їх надання протягом навчального року потрібно визначити у колективному договорі.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 18.11.2017 № 2720/0/101-17/214

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3133

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86868