Щорічна основна відпустка педпрацівникам: як ділити та переносити

420

Запитання

Чи можна ділити на частини та переносити щорічну основну відпустку повної тривалості педпрацівників?

Відповідь

Право на щорічну основну відпустку тривалістю до 56 календарних днів мають працівники закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, а саме керівні, педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники.

Так визначено у Порядку, затвердженому постановою КМУ від 14.04.1997 № 346.

Щорічну основну відпустку повної тривалості слід надавати у період літніх канікул, незалежно від часу прийняття педпрацівника на роботу.

Зверніть увагу!

Графік відпусток педагогічним працівникам складають так, аби це не заважало регулярно проводити консультації для учнів, які здають іспити восени.

Переносити щорічну основну відпустку, ділити її на частини та відкликати з відпустки працівника можливо з дотриманням вимог статей 11 та 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. При цьому невикористану частину щорічної основної відпустки, за умови її поділу, потрібно надати в період літніх канікул, а в окремих випадках, передбачених колективним договором, — у інший канікулярний період.

Поділ щорічних відпусток педагогічних працівників на частини чи можливість їх надання протягом навчального року потрібно визначити у колективному договорі.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 18.11.2017 № 2720/0/101-17/214

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
373919

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111027

Е-лікарняний – як оплатити під час відпустки

Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?
9576