Змінилися дані, що вносять до облікової картки фізособи — платника податків: як діяти

Щоб внести зміни до облікової картки фізособи — платника податків, подайте ДПС заяву за формою № 5ДР.

doc_zapovnennya_001.jpg

Позапланові перевірки Держпраці під час воєнного стану

Якщо змінилися дані, що вносять до облікової картки фізособи — платника податків, упродовж місяця з дня змін особа має подати до ДПС заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (далі — Держреєстр) за формою № 5ДР (далі — заява за ф. № 5ДР).

Заяву за ф. № 5ДР подавайте:

  • до ДПС за податковою адресою (місцем проживання);
  • ДПС за новим місцем проживання — якщо змінили місце проживання;
  • будь-якої ДПС — якщо тимчасово перебуваєте за межами населеного пункту проживання.

Якщо Заяву за ф. № 5ДР подаєте через представника, підготуйте:

  • документ, що посвідчує особу представника;
  • документ, що посвідчує особу довірителя (можна ксерокопію);
  • оригінал та нотаріально завірену копію довіреності на проведення процедури зміни даних щодо фізособи у Держреєстрі (після пред’явлення оригінал повертають).

Щоб заповнити заяву за ф. № 5ДР, використовуйте дані:

  • документа, що посвідчує особу;
  • інших документів, які підтверджують зміну даних.

Якщо в документах, що посвідчують особу, відсутня інформація про реєстрацію місця проживання/перебування особи або таку інформацію внесли до безконтактного е-носія, який імплантовано у зазначені документи, пред’явіть довідку:

  • про те, що внесли інформацію до Єдиного державного демографічного реєстру (далі — Реєстр), та видали документи, що складають у формі витягу з Реєстру;
  • реєстрацію місця проживання/перебування особи, що видав орган реєстрації, якщо після формування витягу з Реєстру змінилися дані щодо місця проживання;
  • взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або довідку, що підтверджує місцеперебування громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї (за наявності).

Якщо звертаєтеся до ДПС:

  • за податковою адресою — зміни до Держреєстру внесуть за три робочих днів після того, як подали заяву за ф. № 5ДР;
  • до будь-якої ДПС — строк можуть продовжити до п’яти робочих днів.

Якщо ДПС виявить недостовірні дані чи помилки в заяві за ф. № 5ДР, може відмовити внести зміни до Держреєстру чи видати документ, що засвідчує реєстрацію у Держреєстрі.

Такий порядок дій передбачає Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків, затверджене наказом Мінфіну від 29.09.2017 № 822.

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Ми вже підготували для вас знижку у 2000 грн на передплату журналу «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік.

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405871

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180302

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49833

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22684

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді