Щоб відновити роботу в офісі, працівники мають написати заяву, а роботодавець — видати наказ про припинення дистанційної роботи та відновлення звичайного режиму роботи.
Бронювання працівників: Мінекономіки роз’яснює зміни
Якщо роботодавець запровадив дистанційну роботу наказом, наприклад, на час карантину, то після його завершення (або за потреби раніше) можна відновити звичайний режим роботи. Для цього:
- працівники — пишуть заяву;
- роботодавець — видає наказ/розпорядження про припинення дистанційної роботи та відновлення звичайного режиму роботи.
У наказі роботодавець зазначає:
- причину зміни режиму роботи: завершення карантину, скасування обмежувальних заходів, відновлення роботи транспорту тощо;
- дату припинення дистанційної роботи;
- дату виходу працівників на роботу;
- перелік працівників із зазначенням їх посад;
- порядок ознайомлення працівників з наказом і зміною режиму роботи.
Якщо працівники вирішили й надалі працювати віддалено, вони пишуть про це заяву. На її підставі роботодавець видає наказ/розпорядження та ознайомлює з ним працівників.
За інформацією ГУ Держпраці у Запорізькій області
Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Ми вже підготували для вас знижку у 2000 грн на передплату журналу «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік.
Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.