Оновлена форма Податкового розрахунку: як заповнювати і коли звітувати
Податкову соціальну пільгу (ПСП) роботодавець починає застосовувати до доходів працівника у вигляді зарплати з дня, коли отримає від нього:
- заяву про застосування пільги;
- документи, що підтверджують право на пільгу.
Роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування ПСП за заявами, що отримав від платників податку (пп. 169.2.2 Податкового кодексу України (ПК)).
Якщо платник має право на ПСП за кількома підставами:
- зазначає в заяві, яким видом пільги хоче скористатися;
- додає підтвердні документи.
Порядок подання документів для застосування податкової соціальної пільги КМУ затвердив постановою від 29.12.2010 № 1227 (далі — Порядок № 1227). Перелік документів, що підтверджують право на ПСП, знайдете в Порядку № 1227.
Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.
Пункт 171.1 ПК
Отже, за сплату ПДФО є працедавець, який застосував ПСП без заяви працівника про її застосування.
За інформацією ГУ ДПС у Запорізькій області
Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Ми вже підготували для вас знижку у 2000 грн на передплату журналу «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік.
Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам.