Благодійну допомогу сім’ям військових звільнять від оподаткування: діє закон

Закон звільняє від оподаткування благодійну допомогу членам сімей поранених і загиблих учасників бойових дій.

24_12_6.jpg

Звіт про вакансії за новою формою № 3-ПН: два способи + два зразки

02.09.2022 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройній агресії та забезпеченні національної безпеки України» від 15.08.2022 № 2516-IX.

Закон установлює, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включатимуть суми допомоги, які виплатили благодійники, зокрема фізособи, членам сімей учасників бойових дій, які:

  • отримали поранення, контузії під час участі у відсічі збройної агресії в період дії воєнного, надзвичайного стану;
  • перебували безпосередньо в районах відсічі збройної агресії рф;
  • загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що отримали під час участі у відсічі збройної агресії рф.

З метою звільнення від оподаткування благодійної допомоги до членів сімей учасників бойових дій належать їх повнолітні та усиновлені діти.

Необхідні технічні зміни вносять і до порядку оподаткування благодійної допомоги, що визначає неоподатковуваний розмір цієї допомоги.

За інформацією ВРУ


Крокуємо до перемоги разом! Ми розуміємо, як важлива зараз підтримка, як і на передовій, так і для економіки України. Щоб Ви працювали спокійно, надаємо Вам знижку на передплату фахових видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік або півроку.

Ви матимете готові рішення робочих питань актуальні і під час воєнного стану, і після перемоги.

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Працюйте спокійно.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
546

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33607

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1576

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34693

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
343168

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді