Отримані компенсації дадуть змогу погасити борги за спожиті енергоносії
Калькулятор штрафів
Уряд України змінив Методику визначення заборгованості з різниці в тарифах, за якою підприємства мають розрахувати обсяги заборгованості з різниці в тарифах, що підлягають компенсації з Державного бюджету.
Рішення ухвалено 12 жовтня. Отримані компенсації дадуть змогу підприємствам погасити борги за спожиті енергоносії. Тож органи місцевого самоврядування не зменшуватимуть обсяг різниці в тарифах для тих підприємств, які отримували підтримку з місцевих бюджетів.
Які зміни у розрахунку заборгованості з різниці в тарифах
- Перенесуть дати врегулювання заборгованості з різниці в тарифах для підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення;
- Встановлять нові періоди для розрахунку різниці в тарифах;
- Визначать можливості розрахунку заборгованості з різниці в тарифах для таких категорій споживачів, як «релігійні організації» та «інші споживачі»;
- Визначать умови розрахунку обсягу заборгованості з різниці в тарифах за отримання підприємством трансфертів із державного чи місцевого бюджету для фінансування витрат, які безпосередньо пов’язані з основною діяльністю суб’єкта господарювання;
- Дотримаються особливостей розрахунку фактичних витрат суб’єктів господарювання, що виробляють теплову енергію комбінованим способом.
Нагадаємо, коли має проводитися індексація житлового фонду:
- кожного року;
- строк – до 15 лютого;
- дата індексації – 1 січня поточного року. Тобто не фактична дата індексації, а все “заднім числом”.
За інформацією Кабміну
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
Облік внесків до статутного капіталу КП – що буде в обліку та фінансовій звітності, як обліковується вартість внеску на дату його здійснення та на дату балансу. Ці та інші питання – у даному огляді.