Оподаткування допомоги по вагітності та пологах — чи нараховувати військовий збір

Податковий кодекс містить чітку відповідь про правила оподаткування допомоги по вагітності та пологах

допомога по вагітності та родах

Оновлена форма Податкового розрахунку: як заповнювати і коли звітувати

Державна податкова служба опублікувала пояснення про оподаткування допомоги по вагітності та пологах, зокрема військовим збором.

Важливо: соціальна допомога по вагітності та пологах виплачується з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Що каже Податковий кодекс

Згідно з п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) об'єктом оподаткування військовим збором резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи, перелік яких визначено п.п. 164.2.1 – 164.2.18 п. 164.2 ст. 164 ПКУ.

Тому кодекс не включає допомогу по вагітності та пологах до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків і сума допомоги не підпадає під оподатковування військовим збором.

Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» зазначає, що декретні виплати у 2022 році нараховуються з дня, коли відпустка фактично почалася за наказом, а не дня, який вказаний у листку тимчасової непрацездатності. У такому випадку від Фонду соціального страхування оплата буде меншою, ніж за стандартні 126 календарних днів.

За матеріалами Державної податкової служби

Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
25833

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74502

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
395277

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді