Парламент України 18 жовтня ухвалив зміни в Законі «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та в інших законах. Зміни стосуються захисту прав фізичних осіб під час воєнного стану та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю. Змінено ч. 1 статті 17 та ч. 2 статті 20 Закону.
Ключові зміни в законодавстві, яке регулює працевлаштування осіб з інвалідністю
- Фонд соцзахисту використовуватиме інформацію з Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про створення робочих місць та працевлаштування осіб з інвалідністю, а також дані для нарахування квоти, розрахунку санкцій та захисту інших прав.
- Відомості про переведення на іншу роботу, звільнення, поновлення на роботі, призупинення чи відновлення дії трудового договору, зміну звання, навчання тощо у разі їх відсутності в реєстрі застрахованих осіб подаватиме страхувальник через портал е-послуг ПФУ.
- Особа з інвалідністю через воєнний стан може пропустити повторний медогляд. Не дивлячись на це, їй продовжать виплату пенсії з інвалідності на період воєнного стану та одного місяця після його завершення.
- Відділення Фонду соцзахисту на підставі даних Пенсійного фонду розраховуватимуть кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю. Норматив викладено в ч. 1 статті 19 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Кількість робочих місць округлюватимуть до цілого значення.
- Із закону вилучено норму, яка передбачала, що наступні підприємства зобов’язані зареєструватися у Фонді соцзахисту та щороку подавати звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю за формою № 10−ПОІ:
- організації громадських об’єднань осіб з інвалідністю;
- фізособи, які мають вісім і більше найманих працівників.