Помилки у податковій звітності – ТОП-5 від податкової

Під час камеральних перевірок Державна податкова служба виявляє помилки при подачі податкової звітності щодо обов’язкових реквізитів.

помилки у податковій звітності

Калькулятор штрафів

Як повідомляє ДПС, найчастіші помилки при подачі податкової звітності в обов’язкових реквізитах (визначаються у п. 48.3 статті 48 Податкового кодексу).

ТОП-5 помилок у податковій звітності

  1. Невірно зазначено дату подання звіту – визначено у абз. 9 п. 48.3 ст. 48 Кодексу).
  2. Зазначене прізвище ім’я по батькові посадових осіб повністю. Потрібно зазначати – ініціали, прізвище посадових осіб платника податків (абз. 11 п. 48.3 ст. 48 Кодексу).
  3. Невірно зазначено найменування контролюючого органу, до якого подається звітність (абз. 8 п. 48.3 ст. 48 Кодексу).
  4. Зазначене скорочене найменування платника податків – абз. 4 п. 48.3 ст. 48 Кодексу вимагає зазначати повне найменування.
  5. Не відображена інформація про додатки, що додаються до декларації та які є її невід’ємною частиною – абз. 10 п. 48.3 ст. 48 Кодексу.

У разі якщо платником податку у податковій декларації не заповнений хоча б один із обов’язкових реквізитів, то така декларація не вважається податковою, крім випадків, встановлених пунктом 46.4 статті 46 (пункт 48.7 статті 48 Кодексу).

Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, що з 1 квітня складаємо податкову накладну за оновленою формою. З цієї дати набере чинності наказ Мінфіну «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» від 28.12.2022 № 463, яким затверджено:

  • нову форму податкової накладної;
  • зміни до порядку її заповнення.

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121288

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117783

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6196

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
34000

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111085

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді