В Раді зареєстровано законопроєкт про накопичувальне пенсійне забезпечення

Теми:
Пенсії
Проєкт закону внесено за підписами керівництва Верховної Ради та профільного комітету.

закон про накопичувальне пенсійне забезпечення

Калькулятор стажу

В Верховній Раді 17 квітня зареєстровано законопроєкт № 9212 про накопичувальне пенсійне забезпечення.

Законопроєкт передбачає обов’язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення для всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними 55 років. Майбутній закон в разі прийняття зобов’язує роботодавців сплачувати пенсійні внески на користь найманих працівників:

За рахунок Держбюджету такі внески будуть співфінансуватися на паритетних засадах до 3%. Такі ж умови співфінансування пропонуються для ФОП та самозайнятих осіб.

Що ще передбачає закон про накопичувальне пенсійне забезпечення

  1. Розмір ЄСВ залишається незмінним, а накопичувальний внесок буде включається до складу ЄСВ.
  2. За бажанням працівника розмір його самостійних внесків може бути збільшено.
  3. Комбінована система накопичувального пенсійного забезпечення передбачає акумулювання внесків в державному уповноваженому пенсійному фонді і діє до кінця 2025 року. Після цього учасник системи обирає для себе буд-який авторизований недержавний пенсійний фонд,
  4. Управління активами недержавний пенсійних фондів буде здійснюватися авторизованими компаніями з управління активами.
  5. Зберігання пенсійних накопичень буде здійснюватися авторизованими банками-зберігачами, допущеними до діяльності в другому рівні пенсійної системи шляхом авторизації.
  6. Авторизація компаній з управління активами, зберігачів, недержавних пенсійних фондів, адміністраторів буде здійснюватись відповідно до вимог відбору.
  7. Державним регулятором на цьому ринку буде Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
  8. З 2026 року передбачена можливість для учасників системи самостійно обирати недержавний пенсійний фонд, в якому вони будуть формувати свої пенсійні накопичення.
  9. Пенсійні накопичення учасників пенсійних фондів зберігаються від знецінення та інфляційного впливу за рахунок їх інвестування в переважно консервативні фінансові інструменти.
  10. Інвестиційна обмеження щодо інвестування пенсійних накопичень визначені Законопроектом виходячи з консервативної інвестиційної стратегії.

 

В Раді зареєстровано законопроєкт про накопичувальне пенсійне забезпечення

 

Проєкт закону внесено за підписами керівництва Верховної Ради та профільного комітету.

 

В Верховній Раді 17 квітня зареєстровано законопроект №9212 https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/41768 про накопичувальне пенсійне забезпечення.

 

Законопроект передбачає обов’язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення для всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними 55 років. Майбутній закон в разі прийняття зобов’язує роботодавців сплачувати пенсійні внески на користь найманих працівників:

 

1% від розміру заробітної плати у 2023 році,

 

1,5 % у 2024 році,

 

2 % у 2025 році працівників.

 

За рахунок Держбюджету такі внески будуть співфінансуватися на паритетних засадах до 3%. Такі ж умови співфінансування пропонуються для ФОП та самозайнятих осіб.

 

Що ще передбачає закон про накопичувальне пенсійне забезпечення

 

Розмір ЄСВ залишається незмінним, а накопичувальний внесок буде включається до складу ЄСВ.

 

За бажанням працівника розмір його самостійних внесків може бути збільшено.

 

Комбінована модель функціонування системи накопичувального пенсійного забезпечення, яка передбачає акумулювання внесків в уповноваженому пенсійному фонді, створеному державою, діє до кінця 2025 року. Після цього учасник системи обирає для себе буд-який авторизований недержавний пенсійний фонд,

 

Управління активами недержавний пенсійних фондів буде здійснюватися авторизованими компаніями з управління активами.

 

Зберігання пенсійних накопичень буде здійснюватися авторизованими банками-зберігачами, допущеними до діяльності в другому рівні пенсійної системи шляхом авторизації.

 

Авторизація компаній з управління активами, зберігачів, недержавних пенсійних фондів, адміністраторів буде здійснюватись відповідно до вимог відбору.

 

Державним регулятором на цьому ринку буде Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

 

З 2026 року передбачена можливість для учасників системи самостійно обирати недержавний пенсійний фонд, в якому вони будуть формувати свої пенсійні накопичення.

 

Пенсійні накопичення учасників пенсійних фондів зберігаються від знецінення та інфляційного впливу за рахунок їх інвестування в переважно консервативні фінансові інструменти.

 

Інвестиційна обмеження щодо інвестування пенсійних накопичень визначені Законопроектом виходячи з консервативної інвестиційної стратегії.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53184

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
75049

Прожитковий мінімум на 2023 рік

Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
81060

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді