Новий закон збільшує штрафи для роботодавців

Верховна Рада України прийняла за основу зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності в сфері колективно-договірної діяльності.

штрафи для роботодавців

Калькулятор штрафів

За урядовий законопроєкт № 7629 від 02.08.2022 р. віддали голоси 240 народних депутатів

Які штрафи для роботодавців передбачає новий закон

Розміри штрафів підвищуються:

  • ст. 41-1 КУпАП за ухилення від участі в колективних переговорах – від десяти до п’ятдесяти нмдг 170-850 грн (чинна норма – від трьох до десяти 51-170 грн);
  • ст. 41-3КУпАП за ненадання інформації, необхідної для ведення переговорів і здійснення контролю за виконанням угод, договорів – від п’яти до десяти нмдг 85-170 грн (чинна норма – від одного до п'яти 17-85грн).

Також передбачений штраф за ненадання працівнику особами, які представляють роботодавця, інформації про укладення колективного договору, внесення до нього змін і доповнень – від п’яти до десяти нмдг 85-170 грн.

Але є й послаблення відповідальності роботодавців в залежності від кількості працівників. Не буде накладатися штраф на осіб, які представляють роботодавців, у яких кількість працівників не перевищує 25 осіб, і профспілки, коли вони представляють інтереси працівників таких роботодавців, за ухилення від участі в колективних переговорах, ненадання інформації для ведення переговорів і здійснення контролю за виконанням угод і договорів.

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14263

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9886

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13014

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді