◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
Як зазначає перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, внесений закон про фінмоніторінг є однією з вимог МВФ і має бути прийнятий до кінця вересня 2023 року.
Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» щодо приведення термінології у відповідність із міжнародними стандартам вже зареєстровано в Раді.
Раніше Верховна Рада проголосувала за обмеження терміну фінансового моніторінгу в 3 роки. Але тепер пропонується встановити безстроковий фінмоніторінг для:
- діячів, які виконують публічні функції в міжнародних організаціях,
- іноземних публічних діячів,
- національних публічних діячів.
В законопроєкті встановлюється норма, згідно якої суб'єкт первинного фінансового моніторингу повинен забезпечити належне застосування ризик-орієнтованого підходу під час обслуговування клієнтів, які є:
- політично значущими особами,
- членами сімей політично значущими осіб,
- особами, пов'язаними з політично значущими особами.
Мета новації – присвоювати обґрунтований рівень ризику і унеможливити безпідставну відмову у проведенні фінансових операцій та/або встановлення (продовження) ділових відносин.
- Завчасно утримали військовий збір за ставкою 5%: як виправити
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Новації КЗпП: службова перевірка з відстороненням, звільнення за розголошення інформації
- Як зламаний спідометр не допоміг ревізорам виграти суд