Законодавці готують нові штрафи для замовників закупівель

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Зареєстровано законопроєкт, який передбачає адмінштрафи за порушення вимог щодо локалізації товарів.

штрафи для замовників закупівель

⚡️Приклад розрахунку СКШП: скачати

У Верховній Раді зареєстрували за № 9313 законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення вимог законодавства щодо неврахування ступеня локалізації виробництва під час здійснення закупівель».

Нагадаємо, згідно з пунктом 6-1 розділу Х Закону про публічні закупівлі замовник зобов’язаний при здійсненні закупівель товарів/робіт/послуг, вартістю 200 тис грн чи більше, встановлювати вимоги щодо локалізації (у 2023 році — більше 15%), якщо виконання таких робіт чи надання послуг передбачає набуття замовником у власність товарів з переліку, визначеного у підпункті 2 пункту 6-1 розділу Х Закону про публічні закупівлі. 

Замовник в ЕСЗ разом із звітом про виконання договору про закупівлю оприлюднює фактичну калькуляцію собівартості такого товару, яку отримує з товаром від учасника-переможця (п. 13 Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, затвердженого постановою КМУ від 02.08.2022 № 861).

Законопроєкт передбачає накладення адмінштрафу у розмірі:

  • 100 нмдг (1700 грн) — якщо не встановлено у тендерній документації вимог щодо ступеня локалізації виробництва товарів;
  • 1500–3000 нмдг (25500–51000 грн) — якщо товар придбано без врахування встановлених законодавством вимог щодо ступеня локалізації виробництва.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
7645

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
11628

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
6925

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
38716

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді