Змінено порядок компенсації за зруйноване майно

Подати заяву на компенсацію за пошкоджене житло можна не лише через «Дію», але й на папері.

зруйноване майно

Положення про бухгалтерську службу зразок ⏬ скачати

У вівторок, 30 травня, Уряд провів засідання, під час якого вніс зміни до постанови КМУ від 12.04.2023 N381 «Про затвердження Порядку надання компенсації для відновлення окремих категорій обʼєктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення».

Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Відтепер подати заяву на отримання компенсації за пошкоджене внаслідок бойових дій житло можна офлайн — через ЦНАПи, органи соцзахисту або нотаріуса.

Також окреслено:

  • організацію безпечного поводження з відходами від руйнувань, будівництва та знесення (демонтажу);
  • мінімізацію негативного впливу на здоровʼя людей, навколишнє природне та соціальне середовище під час виконання робіт з відновлення експлуатаційної придатності обʼєкта.

Передбачено запровадження вибіркового та комплексного моніторингу розгляду заяв на виплату компенсації та верифікації цільового використання коштів компенсації за пошкоджене нерухоме майно.

Затверджено Порядок надання компенсації за знищені обʼєкти нерухомого майна. Така допомога буде надаватися заявникам для фінансування:

  • будівництва будинку садибного типу, садового або дачного будинку – шляхом перерахування на поточний рахунок отримувача грошових коштів;
  • придбання квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку (у т.ч. приміщення/будинку, що буде споруджений в майбутньому, або інвестування/фінансування його будівництва) – з використанням житлового сертифікату.

Розмір компенсації – не нижче вартості спорудження житла відповідної площі, розрахованої за показником опосередкованої вартості у регіонах України відповідно до місцезнаходження такого майна.

Нагадаємо, 23 лютого 2023 р. ВРУ прийняла Закон № 7198  «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації». 17 березня Закон піписано Президентом.

Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215637

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403420

Прожитковий мінімум у 2025 та 2026 роках: суми та на що впливає

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025 та розглянемо, який прожитковий мінімум на 2026 рік очкувати. Пояснимо, на які виплати впливає його розмір та на що звернути увагу.
16943

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250805

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді