Робота старост в громадах буде вдосконалена Верховною Радою

В парламенті готують зміни до законодавства, яке регулює діяльність старост в громадах.

закон робота старост в громадах

Калькулятор середньооблікової чисельності штатних працівників

Презентація зміненого закону запланована вже на липень 2023 року, повідомив голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

«За період повномасштабної війни старости в громадах ще більше перетворились на людей, які можуть та роблять все, що не встигають інші представники влади на території. З іншого боку війна та, як наслідок, суттєві демографічні зміни, зробили в деяких місцинах норми законодавства про старостинські округи такими, що неможливо виконати. Вже в липні ми плануємо презентувати точковий законопроект, що покращить поточне регулювання», – вважає він.

Які цілі майбутнього законопроєкту:

  • унормувати проблеми, пов'язані із мобілізацією старост (зараз у разі мобілізації старости округи залишаються без старост, а процедура заміни не передбачена);
  • запровадити більш гнучкий підхід щодо формування округів на територіях, що були в зоні бойових дій, під окупацією або знелюднені внаслідок війни;
  • зробити більш чіткою процедуру призначення старост.

Нагадаємо, в травні Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому проєкт Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Новий закон передбачає:

Розмежування статусу службовців місцевого самоврядування та виборних посадових осіб місцевого самоврядування.

  1. Закріплення принципу політичної неупередженості службовців місцевого самоврядування, із збереженням за ними конституційного права обиратися та гарантій передбачених виборчим законодавством.
  2. Закріплення повноважень керівника служби в органах місцевого самоврядування;
  3. упорядкування проведення відкритих конкурсів на посади службовців місцевого самоврядування.
  4. Опублікування оголошення про конкурс та результатів його проведення через Єдиний портал вакансій публічної служби.
  5. Оновлення порядку формування складу конкурсної комісії.
  6. Запровадження щорічного оцінювання результатів службової діяльності службовців місцевого самоврядування.
  7. Оновлення порядку професійного розвитку службовців місцевого самоврядування.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6206

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10065

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації.
11821

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
1545

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді