Шпаргалка бухгалтера на 2023 рік
У проєкті Закону України «Про адміністративний збір» передбачено близько 170 базових послуг і чітко визначена їх вартість. Документ розроблено з метою:
- визначення конкретних розмірів адмінзбору;
- встановлення єдиних критеріїв платності/безоплатності адмінпослуг;
- вирівнювання розміру адмінзборів;
- актуалізації розмірів адмінзбору відповідно до сучасних соціально-економічних умов. Кожен розмір адмінзбору має покривати хоча б частину витрат, що йдуть на надання відповідної адмінпослуги конкретному споживачеві. Розміри зборів мають бути обґрунтованими, прозорими, справедливими, а також самоокупними.
На території України:
- працюють 1030 звичайних та 10 мобільних центрів надання адміністративних послуг;
- такі послуги надаються у 119 територіальних підрозділах та 1057 віддалених робочих місцях;
- у зв’язку з тимчасовою окупацією частини території України та проведенням активних бойових дій ще 393 об’єкти ЦНАП тимчасово закриті.
Завдяки впровадженню реформи децентралізації плата за адміністративні послуги наразі спрямовується до місцевих бюджетів. Проте, ці надходження не компенсують витрати на надання таких послуг у повній мірі, адже ціна деяких адмінпослуг становить менше 1 гривні. Тому, зараз особливо важливого значення для територіальних громад набуло питання актуалізації розмірів адміністративних зборів.
«Наше Міністерство підтримує необхідність прийняття законопроєкту, що вирівнює розміри адмінзборів та актуалізує їх відповідно до сучасних соціально-економічних умов. Адже кожен розмір такого збору має покривати хоча б частину витрат, що йдуть на надання відповідної адмінпослуги конкретному споживачеві. Розміри зборів мають бути обґрунтованими, прозорими та справедливими, а також самоокупними», - зазначила заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.
Нагадаємо, нещодавно Кабмін доповнив Перелік адмінпослуг, які надаються через ЦНАПи.
Джерело: офіційний сайт Мінінфраструктури