Розмір збитків у разі вилучення товару за рішенням суду визначають з урахуванням ринкових цін

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Опубліковані висновки Верховного Суду України.

Розмір збитків у разі вилучення товару

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

Об’єднана палата Касаційного цивільного суду Верховного суду зробила висновок, що суд може визначити розмір збитків, які повинен відшкодувати продавець покупцеві у разі вилучення товару за рішенням суду, якщо на момент ухвалення рішення його вартість істотно зросла, порівняно з датою подання позову.

Відповідальність за компенсацію коштів лежить на відповідачеві (продавцеві товару), якщо договір купівлі-продажу визнано недійсним за судовим рішенням. Верховний суд зауважив, що відповідно до частини 3 статті 623 ЦК розмір збитків у разі вилучення товару за рішенням суду визначають з урахуванням ринкових цін, що існували в місці, де зобов’язання має бути виконане, на день:

  • пред’явлення позову, якщо інше не встановлено договором або законом;
  • ухвалення рішення суду.

Жодним чином розмір збитків не визначають на день придбання майна.

Суд може задовольнити вимогу про відшкодування збитків, беручи до уваги ринкові ціни на день ухвалення рішення, якщо вартість такого товару істотно зросла, порівняно з датою подання позову. Це правило застосовують не за ініціативою суду, а лише за позовом кредитора (позивача).

За інформацією Верховного Суду

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405872

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180303

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді