Податковий борг
Податківці нагадали, що у приватній частині Електронного кабінету режим «Стан розрахунків з бюджетом» надає користувачу Електронного кабінету доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів, тобто можна переглянути зведену інформацію по кожному виду платежу, зокрема:
- орган ДПС;
- назва податку (платежу);
- платіж (код);
- бюджетний рахунок.
При цьому, червоним кольором позначено суми заборгованості перед бюджетом.
Також можна переглянути інформацію по кожному виду податку (платежу) про нарахування за податковими зобов’язаннями, сплату та повернення з бюджету, пеню, переплату та залишок несплаченої пені, а також вивантажити її в форматі ХLS.
У разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган за пунктом 59.1 ПК надсилає/вручає йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання/вручення податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може надсилатися/вручатися контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Зверніть увагу! Податкову вимогу не надсилають/не вручають та заходи, спрямовані на погашення/стягнення податкового боргу, не застосовують, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 грн).
Якщо податковий борг перевищує цю суму, контролюючий орган надсилає/вручає податкову вимогу такому платнику податків. Строк давності для стягнення податкового боргу розпочинається не раніше дня виникнення податкового боргу у сумі, що перевищує 3060 грн. Податкову вимогу разом з детальним розрахунком суми податкового боргу надсилають не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.
Податкову вимогу вважають належним чином надісланою/врученою платнику податків, якщо її:
- надіслали рекомендованим листом з повідомленням про вручення за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою, а для фізичної особи (її законного чи уповноваженого представника) – місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження) платника податків;
- особисто вручили платнику податків (його законному чи уповноваженому представникові);
- надіслали в Електронний кабінет засобами інформаційно-телекомунікаційної системи (п. 6 розд. IV Порядку направлення податковими органами податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Мінфіну від 30.06.2017 № 610).
У разі якщо пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, така податкова вимога вважається врученою платнику податків у день, вказаний поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.