Стаття допоможе правильно змінити умови договору, якщо постачальник хоче підвищити ціну на електроенергію, та вбереже від непорозумінь у стосунках із ПУП.
Через коливання ціни на ринку укладений договір став невигідним для постачальника. Тож він просить змінити ціну товару за одиницю. Замовник може піти йому назустріч, головне — отримати підтвердження і дослухатися закону.
Оприлюднення інформації та документів в публічних закупівлях — важливий обов’язок замовника, на який варто зважати, щоб не отримати штрафів. А відлуння порушень може відчути як замовник, його посадові і службові особи, так і учасник.
Аудитори постійно контролюють закупівлі. Що саме вони перевіряють — цікаво знати кожному замовнику. Ми проаналізували судові справи і про це розповіли. А ще пояснили, як діяти, якщо аудитори визнали склад адмінправопорушення у ваших діях.
Планування публічних закупівель зазнає змін із 19 квітня 2020 року. Змін чимало, тож уже тепер дізнайтеся, що слід зазначати у річному плані, у який строк оприлюднювати
Коли і які ліцензії вимагати у постачальників під час закупівель пального? Чи повинні мати замовники ліцензії для зберігання пального? Дамо відповіді на ці та інші запитання.
Чи мають право аудитори вимагати, щоб замовник розірвав договір про закупівлю? Що робити в такій ситуації — покажемо на прикладах із судової практики.
Мінекономіки змінило вимоги до оприлюднення інформації про предмет закупівлі. Ми прокоментували, що треба врахувати замовникам і як відобразити повну інформацію про предмет закупівлі.
Треба провести дозакупівлю наприкінці року? Прочитайте 5 умов, коли можна продовжити дію договору про закупівлю на 20%, і готові рішення для 8 ситуацій, у яких можуть виникнути складнощі. Дізнайтеся, як довести законність зміни умов договору і яка відповідальність, якщо вимоги законодавства порушені
Змінилася процедура притягнення до адмінвідповідальності за порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Тепер виписати протокол і притягнути до відповідальності можуть безпосередньо аудитори. Чи може замовник оскаржити адмінпротокол до суду? Як не помилитися при захисті своїх прав? Читайте у статті.
Чи може уповноважена особа з публічних закупівель працювати за сумісництвом? Закон про публічні закупівлі не містить заборони. Однак треба враховувати обмеження.
Нагадуємо, що весною 2020 року вступила в силу нова редакція Закону "Про публічні закупівлі", метою якої є позбавити державні закупівлі корупційної складової.
Новий Закон про державні закупівлі з останніми змінами зазначає появу уповноважених осіб. Тепер вони на стороні замовника займаються допороговими, або спрощеними, закупівлями. Вони ж несуть повну відповідальність за прозорість та чесність процесу. Найголовніше, що уповноваженою особою може стати директор чи бухгалтер, наприклад. Проаналізуємо докладно доплату за таке сумісництво відповідно до норм діючого трудового законодавства та окреслимо ризики.
Як закуповувати, якщо потреба є, а асигнувань на закупівлі ще не затвердили? Чи можна в договорі прописати певні умови й укласти його без затверджених асигнувань? Чи не вважатимуть органи контролю це порушенням? Ми проаналізували, як оцінюють суди дії таких замовників.
Тендерний комітет ухвалює свої рішення колегіально. Тобто всі його члени, які прийшли на засідання тендерного комітету, беруть участь у голосуванні. Передбачає закон і можливість відмовитися від голосування. А що чекатиме на члена, який не лише відмовився голосувати, але й покинув засідання?