Консультація від Мінфіну щодо заповнення та подання ф. №20-ОПП

Неоднозначне тлумачення податкового законодавства є причиною спорів між платниками податків та контролюючими органами. Для вирішення цих спірних питань використовується механізм податкових роз’яснень — Узагальнюючих податкових консультацій (УПК), підготовлених з урахуванням рекомендацій Експертної ради з питань підготовки УПК при Мінфіні.

 Консультація від Мінфіну щодо заповнення та подання ф. №20-ОПП

Калькулятор заборгованості та штрафів


Наказом Мінфіну від 12 січня 2022 року № 7 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань обліку платників податків

У чому суть?

Консультація надає відповідь на питання, в яких окремих випадках платник податків зобов’язаний:

  • стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку шляхом подачі повідомлення за формою 20-ОПП;
  • повідомляти контролюючі органи за основним місцем обліку про окремі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням;
  • подавати повідомлення за формою № 20-ОПП про об’єкти оподаткування своїх відокремлених підрозділів (філій, представництв).

Також у Консультації надається відповідь на питання щодо застосування штрафних санкцій за внесення до форми № 20-ОПП інформації, іншої, ніж у Рекомендованому довіднику типів об'єктів оподаткування, що оприлюднений на офіційному веб-сайті ДПС.

Роз’яснення цих питань усуне неоднозначне трактування окремих норм податкового законодавства в частині порядку та обов’язку подання платниками податків до контролюючих органів повідомлення за формою 20-ОПП.

З текстом УПК можна ознайомитись нижче.

Консультація від Мінфіну щодо заповнення та подання ф. №20-ОППКонсультація від Мінфіну щодо заповнення та подання ф. №20-ОППКонсультація від Мінфіну щодо заповнення та подання ф. №20-ОППКонсультація від Мінфіну щодо заповнення та подання ф. №20-ОППКонсультація від Мінфіну щодо заповнення та подання ф. №20-ОППКонсультація від Мінфіну щодо заповнення та подання ф. №20-ОПП

Джерело: Міністерство фінансів України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121280

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117782

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6195

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
34000

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111083

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді