МОН провело перше засідання робочої групи з розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

31 січня 2022 року, під головуванням Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета відбулось перше засідання міжвідомчої робочої групи щодо вирішення питання фінансового забезпечення закладів загальної середньої освіти відповідно до Формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

МОН провело перше засідання робочої групи з розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами

СКАЧАТИ Заяву працівника на віддалену роботу і використання ноутбука/майна установи


Учасниками робочої групи є народні депутати, представники Міністерства фінансів, Міністерства розвитку громад і територій, Асоціації міст України, Асоціації об’єднаних територіальних громад та інших органів місцевого самоврядування.

“Для забезпечення права кожного учня на якісну освіту в 2018 році було запроваджено формулу розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, яка покликана забезпечити прозорий та справедливий розподіл коштів на оплату праці педагогічних працівників. У формулі закладено стимули для засновників до розумної оптимізації шкільних мереж, щоб вони фінансували не стіни закладів освіти, а якісну освіту для всіх учнів та достойну заробітну плату педагогам. Щорічно ми вдосконалюємо формулу, виходячи з пропозицій громад, додаємо до формули нові елементи, закладаємо зростання заробітної плати педагогів”, – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр також представив учасникам робочої групи напрацювання на 2022 рік. Зокрема, в розрахунок закладено збільшення заробітної плати педагогів та оновлення підходів до визначення розрахункової наповнюваності класів (РНК) і коригування РНК, підвищення коефіцієнтів розрахунку субвенції для іншого педагогічного персоналу (директори, завучі, соціальні педагоги тощо). Це дозволило здійснити більш справедливий розрахунок освітньої субвенції для міських територіальних громад, що приєднали велику кількість сільських територій та, відповідно, мають великий відсоток сільського населення.

На завершення доповіді Міністр представив проєкт Дорожньої карти щодо вирішення питання фінансового забезпечення закладів освіти відповідно до Формули розподілу освітньої субвенції у 2022 році.

Документ складається з важливих кроків, зокрема – ініціювання внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2022 рік» для врахування непрофінансованих напрацювань робочої групи та підготовка і ухвалення розпорядження Кабінету Міністрів про перерозподіл освітньої субвенції для виправлення неточностей.

На завершення засідання домовлено про подання членами робочої групи пропозицій, щоб продовжити напрацьовувати ефективні рішення для учнів та вчителів.

Джерело: МОН

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
25767

Звіт про кількісний та якісний склад державних службовців 2025: кому і як подавати

Хто подає звіт про кількісний та якісний склад державних службовців, у якому форматі, які показники включити та на які дані спиратися? У статті розберемо всі нюанси заповнення звіту та дамо підказки по заповненню.
40

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10473

Мінімальна зарплата у 2025 та 2026 роках: що зміниться для бухгалтера

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
65747

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді