МОН провело перше засідання робочої групи з розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

31 січня 2022 року, під головуванням Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета відбулось перше засідання міжвідомчої робочої групи щодо вирішення питання фінансового забезпечення закладів загальної середньої освіти відповідно до Формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

МОН провело перше засідання робочої групи з розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами

СКАЧАТИ Заяву працівника на віддалену роботу і використання ноутбука/майна установи


Учасниками робочої групи є народні депутати, представники Міністерства фінансів, Міністерства розвитку громад і територій, Асоціації міст України, Асоціації об’єднаних територіальних громад та інших органів місцевого самоврядування.

“Для забезпечення права кожного учня на якісну освіту в 2018 році було запроваджено формулу розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, яка покликана забезпечити прозорий та справедливий розподіл коштів на оплату праці педагогічних працівників. У формулі закладено стимули для засновників до розумної оптимізації шкільних мереж, щоб вони фінансували не стіни закладів освіти, а якісну освіту для всіх учнів та достойну заробітну плату педагогам. Щорічно ми вдосконалюємо формулу, виходячи з пропозицій громад, додаємо до формули нові елементи, закладаємо зростання заробітної плати педагогів”, – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр також представив учасникам робочої групи напрацювання на 2022 рік. Зокрема, в розрахунок закладено збільшення заробітної плати педагогів та оновлення підходів до визначення розрахункової наповнюваності класів (РНК) і коригування РНК, підвищення коефіцієнтів розрахунку субвенції для іншого педагогічного персоналу (директори, завучі, соціальні педагоги тощо). Це дозволило здійснити більш справедливий розрахунок освітньої субвенції для міських територіальних громад, що приєднали велику кількість сільських територій та, відповідно, мають великий відсоток сільського населення.

На завершення доповіді Міністр представив проєкт Дорожньої карти щодо вирішення питання фінансового забезпечення закладів освіти відповідно до Формули розподілу освітньої субвенції у 2022 році.

Документ складається з важливих кроків, зокрема – ініціювання внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2022 рік» для врахування непрофінансованих напрацювань робочої групи та підготовка і ухвалення розпорядження Кабінету Міністрів про перерозподіл освітньої субвенції для виправлення неточностей.

На завершення засідання домовлено про подання членами робочої групи пропозицій, щоб продовжити напрацьовувати ефективні рішення для учнів та вчителів.

Джерело: МОН

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215646

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403422

Прожитковий мінімум у 2025 та 2026 роках: суми та на що впливає

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025 та розглянемо, який прожитковий мінімум на 2026 рік очкувати. Пояснимо, на які виплати впливає його розмір та на що звернути увагу.
16948

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250809

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді