Кабмін змінив процедуру надання субвенції за програмою «Спроможна школа для кращих результатів»

Уряд вніс зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів». Відповідне рішення ухвалено 2 лютого 2022 року.

Кабмін змінив процедуру надання субвенції для програми «Спроможна школа для кращих результатів»

Нові ознаки доходу ЧИТАТИ


Зміни ухвалено зокрема для вдосконалення процедури надання субвенції у частині встановлення співвідношення обсягу співфінансування з місцевого бюджету залежно від індексу податкоспроможності відповідного бюджету. Встановлення такого співвідношення сприятиме більш ефективному використанню коштів територіальними громадами.

Відповідно до змін, використання субвенції здійснюється на засадах співфінансування:

  • для обласних бюджетів та бюджетів міських територіальних громад з індексом податкоспроможності понад 1,1: не більш як 70% – за рахунок субвенції та не менш як 30% – за рахунок коштів місцевих бюджетів;
  • для бюджетів сільських та селищних територіальних громад з індексом податкоспроможності понад 1,1: не більш як 80% – за рахунок субвенції та не менш як 20% – за рахунок коштів місцевих бюджетів;
  • для бюджетів місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності 1,1 та менше: не більш як 90% – за рахунок субвенції та не менш як 10% – за рахунок коштів місцевих бюджетів;
  • для бюджетів місцевого самоврядування, з яких здійснюється фінансування закладів, що розташовані в селах (селищах), які мають статус гірських населених пунктів, та у населених пунктах на лінії зіткнення – не більш як 95% за рахунок субвенції та не менш як 5% – за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Зміни також визначають строк подання проектів, що можуть бути реалізовані за кошти відповідної субвенції, оскільки відсутність визначеного строку унеможливлює належне надання коштів. Відтепер області, Київська міська держадміністрації проводять перевірку поданих документів на відповідність Порядку та умовам і за результатами розгляду подають їх у МОН щороку не пізніше 1 березня.

Крім того, комісії МОН, яка розглядає подані проекти, надано можливість формувати пропозиції щодо переліку проектів для здійснення перерозподілу невикористаних коштів субвенції між проектами, що відповідають Порядку та умовам.

Джерело: Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика розподілу орендної плати в ОМС

Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
4203

Облік та документальне оформлення передачі комунального майна ОМС

Комунальне майно має особливий правовий статус, знаходиться під управлінням ОМС та може передаватися рішенням місцевої ради на баланс інших комунальних закладів та комунальних підприємств. Як обліковувати таке майно, оформити документально його передачу – у цьому огляді.
24051

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
6935

ЄСВ 2025

Ставка ЄСВ у 2025 році збережеться на рівні 22 відсотків для працівників без інвалідності. Мінімальний розмір ЄСВ 2025 та максимальний розмір соціального внеску розраховується на базі МЗП. Наводимо нові граничні розміри ЄСВ у 2025 році.
222

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді