Головний маркер реформи системи оплати праці – посадовий оклад на рівні 70%

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Реформа держуправління буде успішною, якщо ми дамо відповідь на її головний виклик – запровадимо справедливу прозору систему оплати праці держслужбовців. На цьому наголосила Голова НАДС Наталія Алюшина під час консультативної зустрічі для обговорення стратегічних напрямків співпраці України з ООН на 2023-2027 роки.

Допомогатор

Калькулятор стажу державної служби, служби в ОМС та приведеної дати


 НАДС«Будемо відвертими, проблема несправедливої оплати праці держслужбовців не вирішується вже 30 років. Маємо запровадити прозору структуру винагороди на основі класифікації посад. Головний маркер – оклад на рівні 70% і обмеження преміальних виплат 30-ма відсотками. Така модель забезпечить справедливість і зрозумілість формування винагороди і для державних службовців, і у суспільстві», - розповіла про головні принципи реформи Наталія Алюшина.

Серед інших пріоритетів, Голова Агентства назвала такі: формування дієвої нормативно-правової рамки діяльності публічної служби, підвищення рівня професійної компетентності службовців, формування інноваційного майданчика для взаємодії держави як роботодавця, і кандидатів на посади, цифровізація й розвиток культури публічної служби. За словами Наталії Алюшиної, означені пріоритети роботи НАДС мають єдину мету – розвивати спроможну професійну публічну службу, яка працює в інтересах громадян. Динаміку можна відчувати за низкою індикаторів. Наприклад, такими як: збільшення частки жінок на державній службі на посадах категорії «А» чи рівень довіри до місцевої влади.

Джерело: НАДС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оренда державного та комунального майна в Україні у 2025 році

Процедура оренди державного та комунального майна для державних органів, ОМС та бюджетних установ у 2025 році має чітке правове регулювання. У статті розглянемо, які нормативні документи застосовуються, особливості укладення договору оренди, а також нюанси, які діють під час воєнного стану.
3877

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59022

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
129150

Графік документообігу бюджетної установи: зразок і правила заповнення

Шукаєте ефективний спосіб організувати документообіг у бюджетній установі? У статті розповімо, як правильно побудувати графік документообігу з урахуванням вимог законодавства та реальних потреб установи. Практичний акцент, чітка структура та приклад для скачування — усе для того, щоб ви могли швидко впровадити зміни у своїй роботі.
1273

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8034

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді