Cтраховий стаж — це період, протягом якого особа була застрахована від тимчасової втрати працездатності та за яку щомісяця сплачувала страхові внески в сумі, не меншій за мінімальну (ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).
До страхового стажу зараховується відпустка по догляду за дитиною 2019 до досягнення нею трирічного віку як період, за який сплачували страхові внески виходячи з його мінімального розміру.
Скачати зразок нової довідки про страховий стаж
Органи, які виплачують працівникам допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народжені дитини, сплачують ЄСВ за цих осіб (абз. 7 п. 1 ч. 1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, далі — Закон № 2464). Утім, ці особи застраховані лише відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.
Із 01.01.2016 страховий стаж включає періоди, протягом яких особа не підлягала страхуванню, але сплачувала ЄСВ відповідно до Закону № 2464.
Відтак, при розрахунку лікарняних до стахового стажу період отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини:
- до 01.01.2016 — не враховують;
- після 01.01.2016 — враховують.
Джерело: Лист Мінсоцполітики від 18.12.2018 № 450/0/247-18
Розрахунок лікарняних та декретних здійснюйте за новими правилами. Також зважте, що не терпить помилок заповнення нової форми заяви розрахунку для лікарняних. Покроково і з прикладами про те, як: • обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності; • обмежити розмір допомоги особам, страховий стаж яких менше шести місяців.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало