Нова модель оплати праці державних службовців

Фахівці НАДС повідомили, що з 01.01.2019 діятиме нова модель, за якою здійснюватиметься оплата праці державних службовців:

  • мінімальний розмір посадового окладу спеціаліста районного рівня має бути не менше двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
  • фонд преміювання має становити 20% загального фонду посадових окладів за рік;
  • посадовий оклад має бути основною складовою частиною заробітної плати, а максимальний розмір премії має становити не більше 30%.

Ці новації пов’язані із тим, що з 01.01.2019 набрав чинності Закон України «Про державну службу» щодо впорядкування структури оплати праці державних службовців.

До кінця поточного року керівники мають встановити працівникам додаткові стимулюючі надбавки, які є більш стабільними виплатами порівняно зі щомісячними преміями. Це необхідно, аби виконати положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 № 2629-VIII.

Відтак, НАДС у співпраці із іншими органами та соціальними партнерами вжили всіх необхідних заходів, аби реалізувати норми з питань оплати праці державних службовців, передбачені Законом України «Про державну службу».

За інформацією Національного агенства України з питань державної служби

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2024

Президент підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-ІХ (далі – Держбюджет 2024), який є основним фінансовим планом країни. Держбюджет-2024 набере чинності з 01.01.2024 р.
1630

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2023 року та їх застосування – у цьому огляді.
256097

Як підготувати бюджетний запит на 2024 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
21276

Особливості складання розрахунків до проектів місцевих бюджетів на 2024 рік

Проект місцевого бюджету на 2024 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт держбюджету на 2024 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до учасників бюджетного процесу згідно зі статтею 75 БК.
2268

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.
2999