Фахівці НАДС повідомили, що з 01.01.2019 діятиме нова модель, за якою здійснюватиметься оплата праці державних службовців:
- мінімальний розмір посадового окладу спеціаліста районного рівня має бути не менше двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
- фонд преміювання має становити 20% загального фонду посадових окладів за рік;
- посадовий оклад має бути основною складовою частиною заробітної плати, а максимальний розмір премії має становити не більше 30%.
Ці новації пов’язані із тим, що з 01.01.2019 набрав чинності Закон України «Про державну службу» щодо впорядкування структури оплати праці державних службовців.
До кінця поточного року керівники мають встановити працівникам додаткові стимулюючі надбавки, які є більш стабільними виплатами порівняно зі щомісячними преміями. Це необхідно, аби виконати положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 № 2629-VIII.
Відтак, НАДС у співпраці із іншими органами та соціальними партнерами вжили всіх необхідних заходів, аби реалізувати норми з питань оплати праці державних службовців, передбачені Законом України «Про державну службу».
За інформацією Національного агенства України з питань державної служби
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.