Для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, розмір грошової допомоги на санаторно-курортне лікування на 2019 рік становитиме:
- 7 300 грн — для осіб, віднесених до категорії 1;
- 22 200 грн — для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку);
- 14 500 грн — для дітей з інвалідністю, пов’язаною з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює.
Ці кошти Казначейство має безготівково перераховувати санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку, аби компенсувати вартість путівок постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2019 році.
Відповідне рішення Уряд затвердив постановою «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році» від 16.01.2019 № 22, аби виконати норми Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII.
Джерело: Постанова КМУ від 16.01.2019 № 22
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.