Типові помилки при заповненні е-декларацій

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Щороку до НАЗК надходить близько 800 тис. декларацій і дуже часто в них зустрічаються помилки. Щоб уникнути помилок у 2022 році, пропонуємо спеціальну пам’ятку, де перераховані найчастіші невідповідності у деклараціях народних депутатів, депутатів місцевих рад та посадовців органів місцевого самоврядування.

 Типові помилки при заповненні е-декларацій

Зразок декларації з плати за землю СКАЧАТИ


  • У Розділі 3 “Об’єкти нерухомості” при декларуванні об’єктів нерухомості чи у Розділі 6 “Цінне рухоме майно – транспортні засоби” при декларуванні транспортних засобів у полі вартість на дату набуття права або за останньою грошовою оцінкою декларант обирає позначку “Не застосовується” чи “Не відомо”, хоча вартість наявна або в реєстрі або в правовстановлюючому документі (наприклад, договорі купівлі–продажу).
  • У Розділі 6 “Цінне рухоме майно – транспортні засоби” помилки при декларуванні авто, вказується вартість авто, яка суттєво відрізняється від договору купівлі–продажу, як правило, в більшу сторону.

Чому це трапляється? Тому що інколи в договорі купівлі–продажу значно занижено вартість авто, а фактично декларант отримує більшу суму ( яку документально не підтверджено). Декларуємо ту суму, яка зазначена у договорі.

  • У Розділі 11 “Доходи, в тому числі подарунки” не зазначаються відомості від продажу авто, нерухомості тощо, або сума вартості значно відрізняється, чим та, яка вказана в договорі купівлі–продажу.

Також декларанти можуть не зазначити дохід від продажу електричної енергії за зеленим тарифом (сонячні приватні електростанції).

  • У Розділі 12 “Грошові активи” не зазначаються кошти, що передані третім особам, особливо на підставі нотаріально завірених договорів.

Також декларанти допускають помилки при декларуванні коштів на банківських рахунках, а саме, коли вказується наявність коштів не на тих рахунках або не вказуються на тих, на яких є.

  • У Розділі 14 “Видатки та правочини суб’єкта декларування” не вказуються видатки на авто, нерухомість тощо.

Помилки при декларуванні членів сім’ї:

  • У Розділі 11 “Доходи, в тому числі подарунки” декларанти не зазначають дохід дружини/чоловіка.
  • У Розділі 3 “Об’єкти нерухомості” та Розділі 6 “Цінне рухоме майно – транспортні засоби” не зазначаються об’єкти нерухомості, авто тощо, що належать члену сім’ї, чи особі, з якою спільно проживає, але не перебуває у шлюбі декларант.

Варто пам’ятати, що заповнення декларації тягне за собою притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності

Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215637

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403420

Прожитковий мінімум у 2025 та 2026 роках: суми та на що впливає

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025 та розглянемо, який прожитковий мінімум на 2026 рік очкувати. Пояснимо, на які виплати впливає його розмір та на що звернути увагу.
16943

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250805

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді