Типові помилки при заповненні е-декларацій

Щороку до НАЗК надходить близько 800 тис. декларацій і дуже часто в них зустрічаються помилки. Щоб уникнути помилок у 2022 році, пропонуємо спеціальну пам’ятку, де перераховані найчастіші невідповідності у деклараціях народних депутатів, депутатів місцевих рад та посадовців органів місцевого самоврядування.

 Типові помилки при заповненні е-декларацій

Зразок декларації з плати за землю СКАЧАТИ


  • У Розділі 3 “Об’єкти нерухомості” при декларуванні об’єктів нерухомості чи у Розділі 6 “Цінне рухоме майно – транспортні засоби” при декларуванні транспортних засобів у полі вартість на дату набуття права або за останньою грошовою оцінкою декларант обирає позначку “Не застосовується” чи “Не відомо”, хоча вартість наявна або в реєстрі або в правовстановлюючому документі (наприклад, договорі купівлі–продажу).
  • У Розділі 6 “Цінне рухоме майно – транспортні засоби” помилки при декларуванні авто, вказується вартість авто, яка суттєво відрізняється від договору купівлі–продажу, як правило, в більшу сторону.

Чому це трапляється? Тому що інколи в договорі купівлі–продажу значно занижено вартість авто, а фактично декларант отримує більшу суму ( яку документально не підтверджено). Декларуємо ту суму, яка зазначена у договорі.

  • У Розділі 11 “Доходи, в тому числі подарунки” не зазначаються відомості від продажу авто, нерухомості тощо, або сума вартості значно відрізняється, чим та, яка вказана в договорі купівлі–продажу.

Також декларанти можуть не зазначити дохід від продажу електричної енергії за зеленим тарифом (сонячні приватні електростанції).

  • У Розділі 12 “Грошові активи” не зазначаються кошти, що передані третім особам, особливо на підставі нотаріально завірених договорів.

Також декларанти допускають помилки при декларуванні коштів на банківських рахунках, а саме, коли вказується наявність коштів не на тих рахунках або не вказуються на тих, на яких є.

  • У Розділі 14 “Видатки та правочини суб’єкта декларування” не вказуються видатки на авто, нерухомість тощо.

Помилки при декларуванні членів сім’ї:

  • У Розділі 11 “Доходи, в тому числі подарунки” декларанти не зазначають дохід дружини/чоловіка.
  • У Розділі 3 “Об’єкти нерухомості” та Розділі 6 “Цінне рухоме майно – транспортні засоби” не зазначаються об’єкти нерухомості, авто тощо, що належать члену сім’ї, чи особі, з якою спільно проживає, але не перебуває у шлюбі декларант.

Варто пам’ятати, що заповнення декларації тягне за собою притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності

Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106645

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405871

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
99

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді