Типові помилки при заповненні е-декларацій

Щороку до НАЗК надходить близько 800 тис. декларацій і дуже часто в них зустрічаються помилки. Щоб уникнути помилок у 2022 році, пропонуємо спеціальну пам’ятку, де перераховані найчастіші невідповідності у деклараціях народних депутатів, депутатів місцевих рад та посадовців органів місцевого самоврядування.

 Типові помилки при заповненні е-декларацій

Зразок декларації з плати за землю СКАЧАТИ


  • У Розділі 3 “Об’єкти нерухомості” при декларуванні об’єктів нерухомості чи у Розділі 6 “Цінне рухоме майно – транспортні засоби” при декларуванні транспортних засобів у полі вартість на дату набуття права або за останньою грошовою оцінкою декларант обирає позначку “Не застосовується” чи “Не відомо”, хоча вартість наявна або в реєстрі або в правовстановлюючому документі (наприклад, договорі купівлі–продажу).
  • У Розділі 6 “Цінне рухоме майно – транспортні засоби” помилки при декларуванні авто, вказується вартість авто, яка суттєво відрізняється від договору купівлі–продажу, як правило, в більшу сторону.

Чому це трапляється? Тому що інколи в договорі купівлі–продажу значно занижено вартість авто, а фактично декларант отримує більшу суму ( яку документально не підтверджено). Декларуємо ту суму, яка зазначена у договорі.

  • У Розділі 11 “Доходи, в тому числі подарунки” не зазначаються відомості від продажу авто, нерухомості тощо, або сума вартості значно відрізняється, чим та, яка вказана в договорі купівлі–продажу.

Також декларанти можуть не зазначити дохід від продажу електричної енергії за зеленим тарифом (сонячні приватні електростанції).

  • У Розділі 12 “Грошові активи” не зазначаються кошти, що передані третім особам, особливо на підставі нотаріально завірених договорів.

Також декларанти допускають помилки при декларуванні коштів на банківських рахунках, а саме, коли вказується наявність коштів не на тих рахунках або не вказуються на тих, на яких є.

  • У Розділі 14 “Видатки та правочини суб’єкта декларування” не вказуються видатки на авто, нерухомість тощо.

Помилки при декларуванні членів сім’ї:

  • У Розділі 11 “Доходи, в тому числі подарунки” декларанти не зазначають дохід дружини/чоловіка.
  • У Розділі 3 “Об’єкти нерухомості” та Розділі 6 “Цінне рухоме майно – транспортні засоби” не зазначаються об’єкти нерухомості, авто тощо, що належать члену сім’ї, чи особі, з якою спільно проживає, але не перебуває у шлюбі декларант.

Варто пам’ятати, що заповнення декларації тягне за собою притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності

Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9260

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3792

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
1003

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1872