Заборонено примушувати педагогічних працівників писати заяви про відпустку без збереження заробітної плати

Педагогічні працівники звертаються до Міністерства освіти і науки України (МОН) з проблемою, що окремі керівники освітніх закладів примушують їх писати заяви про відпустку без збереження заробітної плати у зв’язку із введенням в Україні воєнного стану.

Міністр Сергій Шкаралет наголошує, що МОН категорично забороняє керівникам органів управління освітою та/або керівникам закладів освіти примушувати педагогічних та інших працівників писати заяви про відпустку без збереження заробітної плати. Відповідний лист вже направили керівникам обласних управлінь (департаментів).

Він також наголосив, що працівник може піти у відпустку лише за добровільним бажанням або він може бути звільнений відповідно до вимог трудового законодавства.

Всім закладам освіти рекомендовано припинити освітній процес та оголосити канікули на два тижні.

За інформацією Урядового порталу

 

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про прийняття на роботу – оформлення на прикладі водія

Як оформити трудові відносини та оформити наказ про прийняття на роботу. Коли відмовити в оформленні трудового договору, а коли встановити стажування та випробування – дивимось на прикладі інструкції, як прийняти на роботу водія.
7851

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка бухгалтера – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
83417

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3370

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
6275

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
10097