Що робити бухгалтеру, якщо немає можливості виплатити зарплату

Що робити бухгалтеру, якщо немає можливості виплатити зарплату

Заробітну плату маєте виплачувати не менше ніж двічі на місяць. Це норма. Але що робити, коли через воєнний стан підприємство не має можливості нарахувати і виплатити зарплату?

Зараз маємо справу із форс-мажорними обставинами. Якщо виплачуєте зарплату через установи банків, об’єктивних підстав для невиплати заробітної плати не багато. Якщо видаєте зарплату в касі підприємства — тоді причин невидачі більше.

Аби настала відповідальність за порушення строків виплати, вирішальною є наявність складу правопорушення з боку роботодавця. Якщо не було об’єктивної можливості виплатити заробітну плату — маєте підставу звільнення від відповідальності. Але за першої можливості зобов’язані виплатити працівникам зарплату у повному обсязі.

Якщо під час перевірки Держпраці виявить порушення, отримаєте припис про усунення такого порушення. Не виконаєте припис — притягнуть до відповідальності.

За інформацією Державної служби України з питань праці

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка про доходи: бланк, зразок

Довідка про доходи має відповідати даним бухобліку. Відповідальність за достовірність даних у довідці про заробітну плату несе головбух і керівник установи. Тож, експерт надає чинний бланк та зразок заповнення для отримання візи, оформлення субсидії, нарахування пенсії, виплат соцстрахування, отримання податкової знижки.
211291

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
197496

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
2456

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
11973