Що робити бухгалтеру, якщо немає можливості виплатити зарплату

Що робити бухгалтеру, якщо немає можливості виплатити зарплату

Заробітну плату маєте виплачувати не менше ніж двічі на місяць. Це норма. Але що робити, коли через воєнний стан підприємство не має можливості нарахувати і виплатити зарплату?

Зараз маємо справу із форс-мажорними обставинами. Якщо виплачуєте зарплату через установи банків, об’єктивних підстав для невиплати заробітної плати не багато. Якщо видаєте зарплату в касі підприємства — тоді причин невидачі більше.

Аби настала відповідальність за порушення строків виплати, вирішальною є наявність складу правопорушення з боку роботодавця. Якщо не було об’єктивної можливості виплатити заробітну плату — маєте підставу звільнення від відповідальності. Але за першої можливості зобов’язані виплатити працівникам зарплату у повному обсязі.

Якщо під час перевірки Держпраці виявить порушення, отримаєте припис про усунення такого порушення. Не виконаєте припис — притягнуть до відповідальності.

За інформацією Державної служби України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398

Грошове забезпечення військовослужбовців 2025

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся в публікації
99837

Доплати педагогічним працівникам 2025: кому нараховувати

Які доплати встановлені педагогам в 2025 році — з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти — у матеріалі.
67200

Середня зарплата для бронювання працівників: як обчислити без помилок

Обов'язковий критерій для бронювання працівників критично важливих підприємств – виплата середньої зарплати. Її розмір має бути не менше за 2,5 мінімальні, тобто 20 тис. грн. Із 5 березня середню зарплату для бронювання визначаємо за місячний період, а не квартальний. Як обчислити середню зарплату для бронювання працівників – роз’яснимо у статті. Розглянемо, з яких рядків брати показники, а також ситуації, за яких середня зарплата занижується
11989

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді