Термінові зміни в роботі ЗОЗ

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Розберемо оперативні рішення, які МОЗ ухвалило, щоб удосконалити роботу сфери охорони здоров’я під час воєнного стану.

Термінові зміни в роботі ЗОЗ

Публічні закупівлі

Уряд ухвалив рішення закуповувати медичні товари (лікарські засоби та медичні вироби) за рахунок коштів АТ «Українська залізниця» (Постанова № 185 від 02.03.2022). Замовником медичних товарів у таких тристоронніх договорах будуть військово-цивільні адміністрації, платником — АТ «Українська залізниця». Постачальником може бути як юридична особа, так і ФОП. Договір на постачання медичних товарів найближчим часом буде розміщено на офіційному сайті Укрзалізниці.

Допомога хворим із діабетом

МОЗ розробило альтернативну схему лікування, виписування рецептів та забезпечення доступності інсулінів. Рецепти на інсуліни тепер виписують не менше, ніж на місячний строк лікування. На період воєнного стану дотичні накази МОЗ діють в частині, що не суперечить наказу МОЗ від 07.03.2022 № 421. Разом із Держлікслужбою МОЗ сформувало та оновлює список аптек, де можна отримати інсулін.

Атестація

МОЗ зупинило атестацію працівників сфери охорони здоров’я на період воєнного стану та виписало порядок, що робити тим працівникам, в яких у цей період завершується строк дії сертифікатів.

Зберігання наркотичних засобів

Запрацювали нові правила зберігання препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Зокрема, тепер лікарні мають право зберігати не місячну, а тримісячну потребу.

Забезпечення потреб донорською кров’ю та компонентами крові

Оргмоменти МОЗ прописало в новому наказі від 07.03.2022 № 424. Втратив чинність наказ МОЗ «Про організацію забезпечення потреб донорською кров’ю та компонентами крові в умовах воєнного стану» від 24.02.2022 № 377.

МОЗ дозволило використовувати з лікувальною метою плазму, яку заготовлено суб’єктами системи крові для реалізації експериментального проєкту із заготівлі специфічної (гіперімунної) плазми крові, що містить антитіла до SARS-CoV-2, для контрактного виробництва з неї імуноглобуліну для використання у лікуванні гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Суб’єкти системи крові:

  • організовують прийом донорів відповідно до комендантської години та із дотриманням режиму світломаскування;
  • встановлюють цілодобовий режим роботи, позмінно;
  • здійснюють заходи із забезпечення донорською кров’ю та компонентами крові в режимі утримання рівня сформованих запасів.

Реалізація донорської крові та компонентів крові здійснюється між суб’єктами системи крові та закладами охорони здоров’я незалежно від форми власності за заявками на підставі видаткових накладних.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10453

Мінімальна зарплата у 2025 та 2026 роках: що зміниться для бухгалтера

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
64874

Як оформити передачу комунального майна ОМС: облік і проведення

Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
42758

Меморіальний ордер № 5: як заповнити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
78812

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді