Термінові зміни в роботі ЗОЗ

Розберемо оперативні рішення, які МОЗ ухвалило, щоб удосконалити роботу сфери охорони здоров’я під час воєнного стану.

Термінові зміни в роботі ЗОЗ

Публічні закупівлі

Уряд ухвалив рішення закуповувати медичні товари (лікарські засоби та медичні вироби) за рахунок коштів АТ «Українська залізниця» (Постанова № 185 від 02.03.2022). Замовником медичних товарів у таких тристоронніх договорах будуть військово-цивільні адміністрації, платником — АТ «Українська залізниця». Постачальником може бути як юридична особа, так і ФОП. Договір на постачання медичних товарів найближчим часом буде розміщено на офіційному сайті Укрзалізниці.

Допомога хворим із діабетом

МОЗ розробило альтернативну схему лікування, виписування рецептів та забезпечення доступності інсулінів. Рецепти на інсуліни тепер виписують не менше, ніж на місячний строк лікування. На період воєнного стану дотичні накази МОЗ діють в частині, що не суперечить наказу МОЗ від 07.03.2022 № 421. Разом із Держлікслужбою МОЗ сформувало та оновлює список аптек, де можна отримати інсулін.

Атестація

МОЗ зупинило атестацію працівників сфери охорони здоров’я на період воєнного стану та виписало порядок, що робити тим працівникам, в яких у цей період завершується строк дії сертифікатів.

Зберігання наркотичних засобів

Запрацювали нові правила зберігання препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Зокрема, тепер лікарні мають право зберігати не місячну, а тримісячну потребу.

Забезпечення потреб донорською кров’ю та компонентами крові

Оргмоменти МОЗ прописало в новому наказі від 07.03.2022 № 424. Втратив чинність наказ МОЗ «Про організацію забезпечення потреб донорською кров’ю та компонентами крові в умовах воєнного стану» від 24.02.2022 № 377.

МОЗ дозволило використовувати з лікувальною метою плазму, яку заготовлено суб’єктами системи крові для реалізації експериментального проєкту із заготівлі специфічної (гіперімунної) плазми крові, що містить антитіла до SARS-CoV-2, для контрактного виробництва з неї імуноглобуліну для використання у лікуванні гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Суб’єкти системи крові:

  • організовують прийом донорів відповідно до комендантської години та із дотриманням режиму світломаскування;
  • встановлюють цілодобовий режим роботи, позмінно;
  • здійснюють заходи із забезпечення донорською кров’ю та компонентами крові в режимі утримання рівня сформованих запасів.

Реалізація донорської крові та компонентів крові здійснюється між суб’єктами системи крові та закладами охорони здоров’я незалежно від форми власності за заявками на підставі видаткових накладних.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9250

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3789

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
1003

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1870