Як медзаклади забезпечують гуманітарною допомогою під час війни

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Як медзаклади забезпечують гуманітарною допомогою під час війни

Міністерство охорони здоров’я і ДП «Медзакупівлі України» разом із державними органами і волонтерами координують надання українцям гуманітарної допомоги, зокрема товарів медичного призначення.

«У цей непростий час ми робимо все можливо, аби кожен медичний заклад отримав товари, які потребує, у найкоротший термін задля порятунку людського життя. Ці товари прийматимуться як гуманітарна допомога, а також можуть закуповуватися за кошти благодійних фондів та волонтерів. Зараз такі ініціативи — надважливі. Підтримуймо кожного українського медика», — закликав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Наразі допомогу надають у два способи:

  1. Допомога власне медичними засобами.
    Станом на 4 березня підтвердили або доправили товари із 9 країн. Окрім того, до них приєдналися понад 10 українських виробників, які безоплатно надали наявні на складах товари на запити лікарень, ТРО різних районів, Нацгвардії, волонтерських ініціатив тощо.
    УВАГА! Якщо вам потрібна допомога із медвиробами чи препаратами, напишіть на пошту [email protected].
  2. Фінансова допомога.
    Благодійна організація «100% життя» відкрила спеціальні рахунки, на які збирає кошти, в т. ч. для закупівлі товарів. Також триває робота з індивідуальними благодійниками та бізнесом.
    ДО ВІДОМА! Реквізити для перерахування у гривні та інших валютах доступні на сайті. Реквізити інших фондів, що опікуються допомогою медикам та військовим, можна знайти за посиланням.

Загалом вже отримали донацій на 3 млн грн. На 2 млн грн вже закупили ліки для Одеської області у співпраці з фондом «Корпорація монстрів», препарати і медичні товари для Київської міської лікарні швидкої допомоги та лікарень Харкова за підтримки фонду Whitepay та Червоного Хреста.

Фінансові донації використовуватимуть для закупівлі тих товарів, які неможливо отримати як гуманітарну допомогу. Медичні товари за найменшої можливості доправлятимуть до лікарень по всій Україні, у т. ч. до гарячих точок.

Стоїмо. Працюємо. Перемагаємо!

За інформацією МОЗ 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250575

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
167514

Граничні суми витрат для бюджетних установ: зміни та правила

Як витрачати бюджетні кошти у межах дозволеного? У 2025 році діють граничні суми витрат для бюджетних установ на автомобілі, меблі, комп’ютери, інше обладнання та устаткування, яке в бухгалтерському обліку обліковують як основні засоби чи інші необоротні матеріальні активи. Розповімо, які активи обмежені вартісною межею та які особливості врахувати установам.
65

Звіт №1-послуги (квартальна): інструкція та новий бланк 2025

У 2025 році звіт 1-послуги подавайте за оновленою формою. Держстат також оприлюднив бланк форми, яка буде актуальна у 2026 році. Завантажте новий бланк, скористайтеся покроковою інструкцією — звітуйте без помилок і штрафів
25142

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді