
Щоб дати Українській державі більше сил протистояти російському вторгненню, уряд створив спеціальний пакет допомоги бізнесу та працівникам.
Про це у своєму зверненні повідомив Президент Володимир Зеленський.
«ФОПи першої та другої груп повністю звільняються від ЄСВ. Підприємства та ФОПи третьої групи звільняються від сплати ЄСВ за найманих працівників, яких призвали до лав Збройних Сил України та інших захисних формувань, зокрема тероборони», — зазначив Глава держави.
Також, за його словами, звільнили від сплати податку на землю та орендної плати за землю державної та комунальної власності на всіх територіях, де точаться бойові дії.
«Усе це — на час воєнного стану та ще мінімум на рік після його завершення», — повідомив Президент.
Відтермінували і сплату податків для всіх підприємств, які не спроможні їх заплатити.
«І це — тільки перша частина великого пакета допомоги, урядової підтримки», — наголосив Глава держави.
За його словами, усі керівники центральної влади отримали чітке завдання: розробити таку систему дій, щоб відновлення України було швидким та орієнтувалося передусім на людей.
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.