Військовозобов’язані водії отримали право виїзду за кордон - подробиці

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Окремі перевізники отримали право бронювати військовозобов’язаних водіїв

Dійськовозобов’язанsх водії отримали право виїзду за кордон - подробиці

Спрощено порядок перетину державного кордону для водіїв віком від 18 до 60 років. Відповідне рішення Уряд прийняв для налагодження міжнародної логістики. Воно стосується як водіїв вантажівок, так і залізничного транспорту.

Ідеться про бронювання водіїв, які здійснюють:

  • міжнародні вантажні перевезення;
  • перевезення для потреб Збройних Сил України;
  • перевезення медичних вантажів;
  • вантажів гуманітарної допомоги.

Для отримання відповідного рішення перевізник має звернутися з даними про водіїв:

  • або до Міністерства інфраструктури України
  • або до обласної, Київської міської військової адміністрації.

Інформацію про прийняте рішення про бронювання поданих осіб Мінінфраструктури або обласні, Київська міська військові адміністрації, надсилають до Адміністрації Державної прикордонної служби для врахування під час виїзду та в’їзду в Україну громадян України.

Автоперевізники, які мають ліцензію на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень, можуть подати повідомлення як письмово, так і в електронному вигляді з використанням електронного кабінету перевізника Системи «ШЛЯХ» Укртрансбезпеки/ДСБТ (електронний сервіс «Заявка на перетин 18–60»).

Міністерство інфраструктури бере на себе зобов’язання оформляти усі потрібні документи протягом двох годин з моменту отримання повідомлення від перевізника.

До відома! Звернення до Мінінфраструктури щодо бронювання військовозобов’язаних водіїв надсилайте листом на електрону адресу: [email protected].

Лист має буди у форматі .pdf та word, із зазначенням:

  • ПІБ, року народження, посади, військового звання, військово-облікової спеціальності та її №___ ;
  • найменування та адреси підприємства, установи, організації;
  • назви територіального центру та соціальної підтримки (за місцем розташування, підприємства, установи, організації);
  • назви територіального центру та соціальної підтримки (за місцем перебування військовозобов’язаного на військовому обліку).

Форма додатку до листа визначена постановою КМУ від 03.03.2022 № 194.

Зверніть увагу! Відповідальність за повернення водія на територію України після виконання перевезення лежить на перевізнику.

Постанова КМУ від 07.03.2022 № 218 

Теми:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215637

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403420

Прожитковий мінімум у 2025 та 2026 роках: суми та на що впливає

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025 та розглянемо, який прожитковий мінімум на 2026 рік очкувати. Пояснимо, на які виплати впливає його розмір та на що звернути увагу.
16943

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250806

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді