Кабмін затвердив перелік товарів, які є гуманітарною допомогою на період воєнного стану

Кабмін затвердив перелік товарів, які є гуманітарною допомогою на період воєнного стану

Кабмін затвердив перелік категорій товарів, що їх визнають гуманітарною допомогою без проведення процедури визнання цих товарів гуманітарною допомогою у кожному конкретному випадку (далі — Перелік). Для цього видав постанову від 07.03.2022 № 224, що набрала чинності 08.03.20221. Перелік діє на період воєнного стану.

Нагадаємо, Закон № 21182 доповнив статтю 15 Закону України «Про гуманітарну допомогу» від 22.10.1999 № 1192-XIV (далі — Закон № 1192) новим пунктом.

На період дії воєнного стану Кабінет Міністрів України має право визнавати окремі категорії товарів, у тому числі підакцизні, не визначені у статті 6 цього Закону, гуманітарною допомогою без здійснення процедури визнання таких товарів гуманітарною допомогою у кожному конкретному випадку.

Якщо Комісія з питань гуманітарної допомоги при КМУ на підставі Закону № 1192 визнала товари, що їх ввозять/пересилають на митну територію України, гуманітарною допомогою, ці товари звільняють від оподаткування ввізним митом (ст. 287 Митного кодексу України).

Звільняють від оподаткування:

  • ПДВ — зокрема, операції ввезення на митну територію України майна як гуманітарної допомоги, що її надали за нормами Закону № 1192 (п. 197.11 Податкового кодексу України; ПК);
  • акцизним податком — ввезення на митну територію України підакцизних товарів/продукції3 як міжнародної технічної допомоги, яку надають за міжнародними договорами України, згоду на обов’язковість яких надала ВРУ, або як гуманітарної допомоги, яку надають за нормами Закону № 1192 (пп. 213.3.9 ПК).

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт списання основних засобів – бланк та зразок

Якщо основний засіб вибуває з установи через його ліквідацію або часткову ліквідацію, таке вибуття оформляють актом. Акт списання буває чотирьох видів. Наразі поговоримо про акт списання основних засобів
144001

КОРО: особливості застосування Книги обліку розрахункових операцій

Книги обліку розрахункових операцій (КОРО) ведуть установи при проведенні готівкових розрахункових операцій у визначених законодавством ситуаціях. Розглянемо коли їх бюджетній установі вести обов’язково, а коли можна обійтися й без них?
36081

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
107701

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
407676

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді