Кабмін затвердив перелік товарів, які є гуманітарною допомогою на період воєнного стану

Кабмін затвердив перелік товарів, які є гуманітарною допомогою на період воєнного стану

Кабмін затвердив перелік категорій товарів, що їх визнають гуманітарною допомогою без проведення процедури визнання цих товарів гуманітарною допомогою у кожному конкретному випадку (далі — Перелік). Для цього видав постанову від 07.03.2022 № 224, що набрала чинності 08.03.20221. Перелік діє на період воєнного стану.

Нагадаємо, Закон № 21182 доповнив статтю 15 Закону України «Про гуманітарну допомогу» від 22.10.1999 № 1192-XIV (далі — Закон № 1192) новим пунктом.

На період дії воєнного стану Кабінет Міністрів України має право визнавати окремі категорії товарів, у тому числі підакцизні, не визначені у статті 6 цього Закону, гуманітарною допомогою без здійснення процедури визнання таких товарів гуманітарною допомогою у кожному конкретному випадку.

Якщо Комісія з питань гуманітарної допомоги при КМУ на підставі Закону № 1192 визнала товари, що їх ввозять/пересилають на митну територію України, гуманітарною допомогою, ці товари звільняють від оподаткування ввізним митом (ст. 287 Митного кодексу України).

Звільняють від оподаткування:

  • ПДВ — зокрема, операції ввезення на митну територію України майна як гуманітарної допомоги, що її надали за нормами Закону № 1192 (п. 197.11 Податкового кодексу України; ПК);
  • акцизним податком — ввезення на митну територію України підакцизних товарів/продукції3 як міжнародної технічної допомоги, яку надають за міжнародними договорами України, згоду на обов’язковість яких надала ВРУ, або як гуманітарної допомоги, яку надають за нормами Закону № 1192 (пп. 213.3.9 ПК).

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма 1-ОПП: нюанси заповнення

Щоб зареєструватись у відповідному органі ДПС як платники податку, бюджетні установи зобов’язані подати контролюючому органу заяву – форма 1-ОПП. Розглянемо, що це за форма, коли її слід подавати і як заповнювати.
59119

Реєстраційна картка для отримання КЕП – бланк та зразок

Реєстраційна картка для юридичної особи для отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) змінювалися неодноразово. У публікації – актуальна реєстраційна картка для електронних ключів - бланк і зразок її заповнення.
67556

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
49277

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
71724

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді