Перебіг строків оскарження рішень податківців зупинили

Перебіг строків оскарження рішень податківців зупинили

У період з 24.02.2022 до припинення або скасування воєнного стану на території України зупиниkb перебіг строків щодо оскарження рішень податкових органів та щодо скарг платників податків, що їх не розглянули станом на 24.02.2022. Таке зупинення не породжує будь-яких наслідків, що передбачає стаття 56 Податкового кодексу України (ПК). Про це повідомила ДПС у зв’язку із запровадженням воєнного стану в Україні та з огляду на військову агресію Російської Федерації проти України. Ці події унеможливлюють своєчасне подання скарги про перегляд рішень органів контролю.

Можливість продовжувати строки подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення податківців передбачає пункт 102.6 ПК.

Торгово-промислова палата України (ТПП) підтвердила, що введення військового стану в Україні з 24.02.2022 до його офіційного закінчення є обставинами непереборної сили, тобто форс-мажорними обставинами (лист ТПП від 28.02.2022 № 2024/02.0-7.1).

03.03.2022 ВРУ прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану». Він установлює, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, для платників податків та органів контролю зупиняється перебіг строків, що визначають податкове законодавство та інше законодавство, контроль за дотриманням якого покладено на органи контролю.

Прес-центр ДПС 

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9248

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3786

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
999

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1869