Як діяти роботодавцю, якщо з працівником стався нещасний випадок в умовах воєнного стану

Як діяти роботодавцю, якщо з працівником стався нещасний випадок в умовах воєнного стану

Якщо під час виконання трудових/посадових обов’язків працівник травмувався, поранився чи загинув через ведення в Україні бойових дій, роботодавець має:

  • повідомити про це територіальний орган Держпраці або його посадових осіб будь-якими засобами зв’язку (телефон, електронна пошта, месенджери тощо);

або

  • створити комісію для проведення розслідування — якщо нещасний випадок має розслідувати комісія підприємства за пунктом 12 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337 (далі — Порядок № 337), та для цього є умови та можливість забезпечити безпеку членів комісії.

Окрім того, роботодавець має максимально фіксувати, збирати та документувати інформацію про нещасний випадок на виробництві, щоб після нормалізації ситуації розслідувати його так, як цього вимагає Порядок № 337.

Інформація з офіційного сайту Управління Держпраці у Кіровоградській області

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
152528

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74807

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
22011

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
94126

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді