Як укладати трудові договори у період воєнного стану

Як укладати трудові договори у період воєнного стану

Існує усну та письмова форма трудового договору. Частіше його форму обирають за спільною згодою роботодавець та працівник. В окремих випадках письмова форма ⸺ обов’язкова (ст. 24 КЗпП).

Проте у період воєнного стану форму трудового договору сторони за спільного згодою визначають самостійно. Тобто фактично заморожена дія статті 24 КЗпП, яка визначає перелік випадків, коли обов’язкова саме письмова форма трудового договору. Наприклад, з керівником КНП передбачена письмова форма контракту, затверджена постановою КМУ № 7923. Проте у період воєнного стану з керівником КНП за згодою сторін можлива усна форма оформлення трудових відносин. Після завершення воєнного стану, потрібно повернутися до письмової форми трудового договору. Зокрема заключити його і з тими працівниками, яких оформили під час війни і для яких обов’язкова письмова форма.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14166

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9840

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді