
Робота у нічний час під особливим контролем. Зокрема, стаття 55 КЗпП забороняє залучати до роботи в нічний час вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (ст. 176 КЗпП).
Спецзакон «пом’якшує» цю заборону. На час воєнного стану не залучають до роботи у нічний час без їх згоди:
- вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до одного року;
- осіб з інвалідністю, яким за медичним рекомендаціями протипоказана така робота.
Також врахуйте, робота в нічний час буде відбуватись без скорочення тривалості на одну годину. Тобто на час воєнного стану не працюватиме частина перша та друга статті 54 КЗпП.
Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».
Скачайте виробничий календар на 2025 рік, складений з урахуванням дії воєнного стану. У матеріалі — норми робочого часу для 5- та 6-денного робочого тижня, розрахунок робочих і вихідних днів.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
Що таке суміщення посад, особливості його оформлення, зразок наказу про суміщення посад — у консультації
Табель обліку робочого часу — це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.