На період воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди за одночасного виконання таких умов:
- якщо вона не протипоказана працівникові за станом здоров'я,
- в місцевість без активних бойових дій,
- лише для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій, а також інших обставин, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей,
- з оплатою праці за виконану роботу, але не нижчою, ніж середній заробіток за попередньою роботою.
Якщо ці умови дотримані, дозволено не застосовувати двомісячний строк для попередження працівника на вимогу статті 32 КЗпП.
Коментар Мінекономіки
Працівники можуть бути попереджені про зміну істотних умов праці відразу після прийняття роботодавцем відповідного рішення про таку зміну, але не пізніше допуску до роботи зі зміненими умовами праці.
Водночас вважаємо, що працівники, які прямо не відмовилися від такої зміни істотних умов праці, але не можуть у зв’язку з воєнними діями переїхати у нове місцезнаходження підприємства, установи, організації ⸺ не можуть бути звільнені відповідно до пункту 6 частини першої статті 36 КЗпП.
Такі працівники можуть бути направлені у простій, відпустку без збереження заробітної плати або призупинити дію трудового договору.
Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».